Architektura Krajobrazu to kierunek studiów, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czym jest architektura krajobrazu? Otóż dyscyplina ta jest ściśle powiązana z kształtowaniem przestrzeni dookoła za pomocą roślinności, elementów architektonicznych i wodnych, oczywiście przy uwzględnieniu szeregu czynników, takich jak choćby otoczenie i uwarunkowania prawne.

Osoby posiadające zmysł estetyczny, uwielbiające projektować i planować, umiejące rysować oraz chcące się uczyć ciekawego zawodu, na pewno się nie zawiodą, wybierając taki kierunek studiów. Bycie architektem krajobrazu nie jest nudne i w zawodzie tym nie ma mowy o rutynie. Mało tego, ma się bezpośredni wpływ na to, jak będzie się kształtować przestrzeń dookoła nas. Będąc absolwentem Architektury Krajobrazu, a dokładniej studiów drugiego stopnia, można liczyć na bardzo ciekawe perspektywy zawodowe i na odpowiednie wynagrodzenie.

Architektura Krajobrazu na WSEiZ

Studia drugiego stopnia na Architekturze Krajobrazu są oferowane przez wiele uczelni. Wybierając tę jedyną, należy zwrócić uwagę na całą masę detali. Jednym z najistotniejszych jest program. Architektura Krajobrazu w WSEiZ koncentruje się wokół zagadnień praktycznych. Osoby decydujące się na naukę, mogą być pewne, że posiądą wiedze dotyczącą kształtowania krajobrazu miasta, która jest dzisiaj na rynku pracy niezwykle pożądana. Jak wiadomo, poszczególne samorządy dbają o to, by odpowiednio i praktycznie zagospodarowywać przestrzeń w mieście oraz zachowywać tereny zielone. Architektura krajobrazu otwiera szereg perspektyw. Studia te pozwalają poszerzać kompetencje z zakresu projektowania parków miejskich i linearnych, ogrodów, stref dla pieszych, stref roślinnych zarówno w ogrodach, jak i w różnych innych przestrzeniach. Mało tego, poszczególne zajęcia sporo miejsca poświęcają projektowaniu na terenach rewitalizowanych czy też objętych ochroną prawną.

Jakie predyspozycje musi posiadać student Architektury krajobrazu?

Przestrzeń dookoła nas powinna być odpowiednio zaprojektowana zarówno pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Nie należy przy tym zapominać o wygodzie, ale również o trwałości, odpowiednim wykonaniu i nie tylko. Wszystko to składa się na dobrze zaprojektowaną przestrzeń, w której ludzie czują się dobrze, a jednocześnie są zachwyceni otoczeniem i znajdują w nim to, czego szukają. Architekt krajobrazu musi zatem posiadać szereg kompetencji, takich jak wiedza techniczna, wyczucie architektoniczne, zdolności artystyczne i umiejętność przewidywania. Części z tych rzeczy można nauczyć się na studiach, jednakże niezbędny jest również talent i predyspozycje.

Jeśli chcesz kształtować przestrzeń, w której żyjesz według własnych pomysłów, lubisz swoje wizje wcielać w życie i bierzesz przy tym pod uwagę aspekty techniczne, to studia drugiego stopnia na kierunku Architektura krajobrazu na WSEiZ będą dla Ciebie idealne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj