Każda racjonalnie zarządzana firma naturalnie dąży do ograniczenia kosztów. Warto szukać ich również w stałych opłatach, w tym rachunkach za gaz, jeżeli jest on wykorzystywany w przedsiębiorstwie. Na rynku paliw gazowych panuje konkurencja, co działa na korzyść klientów.

Jeden dystrybutor, wielu sprzedawców

Chociaż za ciągłość dostaw gazu i wszystkie aspekty techniczne z nimi związane, podobnie jak infrastrukturę odpowiada dystrybutor gazu, czyli Operator Systemu Dystrybucyjnego, tak naprawdę paliwo gazowe kupujemy od innych podmiotów. W każdym regionie kraju działa więcej niż jeden sprzedawca gazu, a finalni odbiorcy, w tym np. przedsiębiorstwa mają wolny wybór spośród konkurencyjnych ofert.

Zmiana sprzedawcy gazu – to się opłaca!

Niższe opłaty za gaz, jeśli jest on używany do ogrzewania budynków, można oczywiście osiągnąć dokonując termomodernizacji. Dziś skupimy się jednak na innej opcji. Każdy odbiorca gazu ma prawo w dowolnym momencie zmienić sprzedawcę, z którego usług korzysta. Warto na bieżąco przyglądać się ofertom proponowanym przez lokalnych sprzedawców gazu, aby wybrać najkorzystniejszą. W wielu przypadkach przyniesie to wymierne oszczędności.

Formalności ograniczone do minimum

Gra jest warta świeczki, tym bardziej, że obecnie formalności związane ze zmianą sprzedawcy gazu są ograniczone do absolutnego minimum. Wystarczy zgłosić się do firmy, która oferuje najkorzystniejszą ofertę, a następnie udzielić jej pełnomocnictwa. To nowy sprzedawca poinformuje dystrybutora o zmianach, a firmie pozostanie cieszyć się niższymi rachunkami, gdy tylko zakończy się okres wypowiedzenia dotychczasowej umowy. Więcej na temat tej prostej procedury, które może odbyć się całkowicie online, znajduje się pod adresem: https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/.

Mity związane ze zmianą sprzedawcy gazu

Niektórzy przedsiębiorcy sądzą, że zmiana sprzedawcy błękitnego paliwa wiąże się z pewnymi komplikacjami, przede wszystkim koniecznością wymiany gazomierza. To mit! Gazomierz, podobnie jak cała infrastruktura jest własnością dystrybutora, dlatego jego wymiana nie będzie konieczna. Również po stronie dystrybutora leży obowiązek odczytywania gazomierza. Z kolei ewentualne groźne awarie związane z siecią gazową – niezależnie od sprzedawcy i dystrybutora – należy zgłaszać pod numer alarmowy 992.

Minimum formalności i potencjalne korzyści zdecydowanie zachęcają do rozważenia zmiany sprzedawcy gazu ziemnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj