Czym są rozpory teleskopowe i jak są wykorzystywane w transporcie?

Podczas realizowania transportu kluczowym zadaniem dla firmy przewozowej jest stworzenie odpowiednich warunków w przestrzeni ładunkowej, aby transportowane produkty nie uległy zniszczeniu lub uszkodzeniu. Nie powinny też swobodnie przemieszczać się podczas jazdy na pace ciężarówki lub samochodu dostawczego. Dlatego też do zabezpieczania ładunku w transporcie stosowane są różne narzędzia, w tym między innymi specjalne rozpory teleskopowe. Czym one są?

Element zabezpieczający ładunek

Zadaniem rozpór teleskopowych jest zabezpieczenie różnych ładunków podczas transportu, nie tylko samochodowego. Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko swobodnego przemieszczania się ładunku, wykorzystywane mogą być rozpory teleskopowe.

Trzy rodzaje rozpór

Istnieje co najmniej kilka rodzajów rozpór teleskopowych zabezpieczających ładunki. Na przykład w ofercie firmy pro-trans.pl znajdują się rozpory o konstrukcji kwadratowej, okrągłej lub mającej postać drążków okrągłych bez stopek.

Rozpory teleskopowe o konstrukcji kwadratowej wykonane są ze stali oraz aluminium. Dają możliwość stałego ustawienia siły rozpierającej. Wyposażone są w zatrzask z blokadą bezpieczeństwa i ograniczenie siły nacisku. Montuje się je szybko, dlatego i demontaż nie sprawia problemu. Mają gumowe podkładki na stopki, ważą około 7 kg, a producent może je dodatkowo wyposażyć w ramki zabezpieczające.

Okrągłe rozpory teleskopowe są wykonane z aluminium, ważą mniej niż rozpory stalowo-aluminiowe – około 4,6 kg. Dają możliwość płynnego dostosowania długości. Znajdująca się w środku drążka sprężyna dociskowa ułatwia ich zastosowanie. Także i one łatwo i szybko można montować i demontować. Oferowane są też rozpory w formie drążka okrągłego bez stopek, wykonanego z aluminium lub stali.

Gdzie stosuje się rozpory teleskopowe?

Jedną z branż, w której stosowane są rozpory teleskopowe, jest transport samochodowy. Tak samo dobrze mogą one się sprawdzić przy przewożeniu ładunku w kontenerach. Transport w takim przypadku będzie realizowany w odpowiednich warunkach, które będą sprzyjały temu, aby produkty ostatecznie dotarły do celu swojej podróży, w niezmienionym stanie. Firma transportowa nie będzie więc narażała się w takim przypadku na ponoszenie dodatkowych kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj