Catering dietetyczny jest obecnie bardzo popularny. Początkowo ludzie podchodzili do niego z pewną dożą sceptycyzmu lub uznawali go za zwykłą fanaberię. Okazuje się jednak, że w dobie rozwijającej się pandemii koronawirusa dieta pudełkowa może okazać się bardzo dobrym wyborem. Dzięki niej możemy spróbować potraw, takich, jakie można zamówić w restauracji i to bez wychodzenia z domu. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z bezdotykową dostawą, więc nie trzeba obawiać się o ewentualne zakażenie wirusem. Przed zamówieniem cateringu dietetycznego warto wiedzieć, czym się kierować podczas dokonywania wyboru.

Catering dietetyczny – na co zawracać uwagę?

Istnieje kilka istotnych kwestii, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o zamówieniu diety pudełkowej. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę lokalizację. Przykładowo, jeżeli mieszkasz w Białymstoku, nie zamawiaj cateringu dietetycznego w Warszawie. Co prawda niektóre firmy oferują dostawę na większe odległości, jednak dowożą wtedy jedzenie raz w tygodniu. Sprawia to, że potrawy mogą nie być świeże i zmienić swój smak.

Warto także dowiedzieć się, skąd pochodzą produkty, wykorzystywane w daniach. Dobrze, by firmy pozyskiwały je od lokalnych dostawców. Daje to pewność, że żywność jest ekologiczna i nie ma w niej chemii. A przecież, jeżeli decydujesz się na catering dietetyczny, chcesz mieć pewność, że jedzenie, które otrzymasz będzie pełnowartościowe.

Rozważ również wszystkie dostępne opcje diet. W większości przypadków firmy mają w ofercie diety:

  • wegetariańskie
  • wegańskie
  • bezglutenowe
  • bez laktozy
  • dla sportowców
  • o określonej liczbie kalorii

Warto jednak zauważyć, że na rynku pojawia się coraz więcej cateringów dietetycznych. W związku z tym przybywa również jadłospisów, ze względu na to, że każda firma chce się czymś wyróżnić. Dlatego w większych miastach takich jak Wrocław lub Gdańsk, łatwiej jest znaleźć menu dla młodych mam, czy seniorów. Pojawiają się również jadłospisy premium, które oferują potrawy z produktami z tak zwanej wyższej półki. Może to być na przykład wysokogatunkowa wołowina, dziczyzna lub owoce morza.

Podczas dokonywania wyboru warto również dowiedzieć się, czy firma oferuje możliwość konsultacji z dietetykiem. Ma to szczególnie ważną rolę, jeżeli planujesz uzyskać określoną wagę ciała lub masz jakieś alergie pokarmowe. W takiej sytuacji dietetyk powinien zająć się rozpisaniem indywidualnego menu.

Dobrze jest też zapoznać się z opiniami o danej firmie w sieci. Co prawda nie jest to kluczowy wyznacznik, jednak catering dietetyczny, który będzie miał wysoką ocenę, prawdopodobnie oferuje dobrą jakość posiłków.

Jak wybrać catering dietetyczny?
Oceń artykuł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here