Lubisz seriale o tematyce wojennej? Liczy się dla Ciebie trzymająca w napięciu fabuła? W takim razie dobrze trafiłeś. Właśnie przygotowaliśmy ranking najlepszych seriali wojennych docenianych przez krytyków na całym świecie. Produkcję o tematyce wojennej zaczęły powstawać w 1918 roku. Za prekursora tego gatunku uznaje się Charliego Chaplina, który wyreżyserował film niemy pod tytułem “Shoulders Arms”. Serial wojenny zazwyczaj przedstawia losy żołnierzy walczących na frontach całego świata.

Najlepsze seriale wojenne

Nasza pierwsza propozycja to serial “Kompania braci” za, którego produkcję odpowiedzialni są aktor Tom Hanks i reżyser Steven Spielberg. Ten dramat wojenny powstał dzięki brytyjsko-amerykańskiej współpracy. Serial może pochwalić się sześcioma nagrodami Emmy, a także Złotym Globem dla najlepszej miniserii lub filmu telewizyjnego. Produkcję w Stanach Zjednoczonych pokazywała telewizja HBO. W naszym kraju ten dziesięcio odcinkowy serial emitowała stacja TVN. Produkcja została oparta o książkę Stephena Ambrose’a, która opisuje historię jednej z amerykańskich dywizji powietrzno-desantowej. Wątki poruszone w serialu nawiązują do filmu Stevena Spielberga “Szeregowiec Ryan”. “Kompania braci” pokazuje walki toczone podczas II wojny światowej. Nie brakuje scen z legendarnego desantu w Normandii, czy pokonania władz stojących na czele Trzeciej Rzeszy. Co ciekawe w główne role wcielili się mało znani w tamtym czasie aktorzy, a w serialu pojawiają się też biorący udział w tamtych wydarzeniach żołnierze.

Wśród seriali o tematyce wojennej warto wyróżnić też produkcję Magdaleny Badury “Czas honoru”. Nasz rodzimy serial doczekał się aż siedmiu sezonów i był pokazywany na antenie Telewizji Polskiej na kanale Drugim w latach 2008-2014. W głównych rolach wystąpiła plejada polskich aktorów między innymi: Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki, Jan Wieczorkowski, Magdalena Różczka, czy Agnieszka Więdłocha. Serial pokazuje nam polską rzeczywistość w czasach II wojny światowej opowiedzianą przez młodych oficerów należących do grupy “cichociemnych skoczków”, którzy wrócili potajemnie do Polski, by walczyć o jej wolność. Głównym celem grupy jest utworzenie konspiracyjnej siatki, która będzie utrudniać wszelkie niemieckie działania na terenie naszego kraju. By podjąć się takich zadań potrzebna była niezwykła odwaga i determinacja, a także świadomość ewentualnych konsekwencji. Produkcja oprócz wojny pokazuje też codzienne życie młodych ludzi w tych trudnych czasach. Jak się okazuje nie brakowało w nim przyjaźni i romantycznej miłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj