Dla wielu osób praca tymczasowa to dobre rozwiązanie przy problemach finansowych, niemniej jednak wciąż budzi spore kontrowersje. W obecnej sytuacji na rynku pracy tymczasowe zatrudnienie to rozwiązanie, które wielu osobom daje szanse na rozwój osobisty – pozwala również rozeznać się z aktualnymi ofertami pracy. Odgrywa również ważną rolę dla pracodawców z dużych firm i przedsiębiorstw, którzy bardzo często potrzebują pracowników „na teraz”. O tym, jakie możliwości daje praca tymczasowa i w jaki sposób ją zdobyć, mówimy w dzisiejszym materiale.

Zatrudnienie w mieście

Praca tymczasowa (leasing pracowniczy) oferowana jest przez pracodawcę-użytkownika, który korzysta z usług agencji pośrednictwa pracy. Z tego względu stosunek pracy odbywa się pomiędzy trzema podmiotami: pracodawcą, agencją pracy (pośrednikiem) i pracownikiem. Może to być zatrudnienie sezonowe, okresowe, doraźne lub wynikające z zastępstwa nieobecnego pracownika.

Wszystkie sprawy związane z rekrutacją i zatrudnieniem, a także kwestie administracyjne (np. wypłata wynagrodzeń) wykonuje właśnie agencja pracy. Pracownik ma zatem nie jednego, a dwóch pracodawców. Z czego jeden zajmuje się dopełnianiem wszelkich formalności, a drugi organizacją szkoleń i ustalaniem zakresu obowiązków. Zatrudnienie odbywa się najczęściej na podstawie umowy na czas określony, zaś pracownik indywidualnie określa, w jakim wymiarze chce pracować (niepełnym lub pełnym).

Z takiej formy zatrudnienia może skorzystać każda osoba. Agencja pracy oferuje zatrudnienie tymczasowe niemal w każdym mieście – mniejszym np. Mława oraz większym, np. stolica. Praca dostępna jest zarówno dla obywateli Polski, jak i cudzoziemców, którzy coraz chętniej odwiedzają państwa środka w celach zarobkowych.

Wśród adresatów agencji zatrudnienia tymczasowego znajdują się między innymi:

  • osoby, którym ciężko jest znaleźć pracę, np. z powodu wieku bądź nieodpowiednich kwalifikacji;
  • studenci, którzy są dostępni w specyficznych godzinach pracy, z powodu zajęć na uczelni;
  • osoby, które z jakiegoś powodu nagle straciły poprzednie zatrudnienie;
  • zainteresowani pracą za granicą;
  • czy nawet, w wielu przypadkach, osoby niepełnoletnie.

Agencja pracy w Mławie, czy też w innym mieście, jest więc dobrym rozwiązaniem, które daje możliwości samorozwoju. Jakie jeszcze inne zalety można w związku z tym tematem wymienić?

Plusy zawierania stosunku pracy przez agencję tymczasowego zatrudnienia

Elastyczność godzin pracy oraz wszechstronny rozwój dla pracowników to tylko niektóre z głównych zalet pracy tymczasowej. Wśród najważniejszych korzyści, jakie wynikają z takiej formy czasowego zatrudnienia, można wymienić również:

  • Wyższe zarobki – pracodawca-użytkownik zgłaszający się do agencji pracy bardzo często potrzebuje pracowników „na już”. Właśnie dlatego wysokość płac dla pracownika tymczasowego może być wyższa;
  • Elastyczność – praca tymczasowa umożliwia dostosowanie godzin pracy do indywidualnych potrzeb. Często istnieje również możliwość uzyskania dni wolnych w okresie świątecznym i w konkretnych wydarzeniach;
  • Rozwój – dzięki pracy na czas określony można zdobyć sporo doświadczenia. Dzieje się tak przez zróżnicowane środowiska pracy. Korzystne dla pracowników elastyczne harmonogramy pozwalają na doskonalenie własnych umiejętności.

Korzystając z pomocy profesjonalnej agencji pracy, można przede wszystkim zaoszczędzić własny czas i nerwy. Proces rekrutacji i zatrudnienia nie należy bowiem do najprostszych, dlatego wsparcie doświadczonych rekruterów ma tu duże znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj