Wiele osób odczuwa bóle głowy, ale nie każdy robi sobie z tego powodu dodatkowe badania. Jednak warto zwrócić na to uwagę, bowiem nie każdy wie, że ból głowy jest bardzo poważnym ostrzeżeniem wysyłanym przez nasz mózg do nas samych. Dlatego warto zwrócić uwagę na ten objaw i dokładnie wiedzieć, skąd pochodzi i co może oznaczać. Kiedy warto skonsultować się z neurologiem?

Złe diagnozy

Wielu lekarzy pierwszego kontaktu bagatelizuje bóle głowy. Najczęściej mówią o stresie, przemęczeniu, szybkim i niezdrowym trybie życia czy po prostu napięciu związanym z wydarzeniami życiowymi. To jednak nie musi być prawda, a nie każda zmiana będzie widoczna w badaniach krwi, na które tak ochoczo nas kierują. To sprawia, że często w przypadku bólu głowy dochodzi do złej diagnozy, która powoduje później komplikacje i za późne działanie w celu usunięcia problemu.

Wizyta u neurologa

Powtarzające się bóle głowy, nawet o niewielkiej intensywności, są lampką alarmującą. Nie warto ich lekceważyć i zbywać, mówiąc, że tak to już jest i stres robi swoje. Owszem, stres działa bardzo negatywnie na całe ciało, jednak to nie oznacza, że jego wpływ nie spowodował trwałych i wymagających leczenia zmian. Bóle głowy mogą oznaczać bardzo wiele schorzeń. Mogą pochodzić z wielu różnych sfer organizmu i nie muszą wiązać się z pracą samego mózgu. Ale mogą. Jeśli bóle zatem są powtarzalne, nie zmieniają się na przestrzeni tygodni i dokuczają mniej lub bardziej, warto skonsultować się z dobrym neurologiem w Warszawie czy w innym miastach.

Kiedy to zwykły ból?

Wiele osób twierdzi, że po wzięciu tabletki przechodzi, więc nie trzeba go kontrolować. To całkowicie mylne przekonanie, a tym bardziej niebezpieczne, że zmiany neurologiczne są często nieodwracalne. Dlatego żadną diagnozą nie jest fakt, że na ból pomagają leki. Mają one bowiem za zadanie odciąć sygnał bólowy, a więc nie są w stanie zwalczać przyczyny, a jedynie maskować objawy. To sprawia, że wiele osób karmi się złudnymi nadziejami, że skoro bólu nie czuje, to nic się w głowie nie dzieje. A to często ślepy zaułek. Warto wybrać się zatem do przychodni prywatnej w Warszawie czy innym mieście, by sprawdzić u specjalisty, jak jest naprawdę z tym bólem głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj