Dobrze zorganizowana przestrzeń biurowa zwiększa efektywność pracowników. Nie może zabraknąć w niej wygodnych biurek, krzeseł i pojemnych szafek. Jak urządzić biuro, aby było nie tylko przyjemne dla oka, ale i maksymalnie funkcjonalne?

Wygodne biurko to podstawa

To jeden z najbardziej oczywistych elementów wyposażenia, które kojarzy się z pracą biurową. W końcu trudno byłoby się obejść bez dużego, wygodnego biurka. Gdy zależy nam na maksymalnej funkcjonalności, najlepiej zdecydować się na model z szerokim blatem i dodatkowym kontenerkiem na kółkach. Jeżeli chcemy przechowywać w biurku wiele przedmiotów i dokumentów, koniecznie wybierzmy produkt z kilkoma szufladami – zarówno wąskimi, jak i głębokimi. Blat powinien być wykonany z trwałych, odpornych na zużycie materiałów, np. płyty laminowanej. Ważne jest również to, aby całość była dopasowana do naszego wzrostu.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką wysokość wybrać, zdecydujmy się na model z regulatorami umożliwiającymi poziomowanie, np. Office Line od firmy PROMAG. Ogromną zaletą tego produktu jest estetyka wykonania. Co więcej, biurko zostało wyposażone w specjalny otwór na przewody, ułatwiający korzystanie z różnego rodzaju sprzętów biurowych, np. drukarki i komputera. Kupując go, zyskujemy dwuletnią gwarancję i mamy możliwość doboru koloru z szerokiej palety RAL.

Krzesło, które zapewni komfort naszym plecom

Równie istotnym elementem wyposażenia biura jest odpowiednie siedzisko. W tym przypadku możemy wybierać pomiędzy krzesłami obrotowymi a fotelami. Te pierwsze są nieco lżejsze w swojej formie i bardziej minimalistyczne. Fotele cechują się większą masywnością, a przede wszystkim bardziej komfortowym, szerszym siedziskiem. Oczywiście w tym przypadku wybór jest uzależniony od naszych wymagań. Gdy zależy nam na dodatkowym podparciu części lędźwiowej i dłuższych podłokietnikach, z pewnością to właśnie fotel spełni nasze wymagania. Krzesła są idealne dla osób o większej mobilności, często poruszających się po biurze np. gdy chcą sięgnąć po dokumenty z pozycji siedzącej.

Najważniejsze jest jednak to, aby do codziennej pracy wybierać produkty solidne i wykonane z trwałych materiałów. Powinny posiadać możliwość odchylenia kąta oparcia, samohamujące kółka, a także opcję regulowania siedziska. Gdy wymagamy jeszcze większego komfortu, zdecydujmy się na produkt z regulowanymi podłokietnikami i opcją regulacji siły oporu oparcia.

Szafki, szafy i konterenki

W żadnym porządnym biurze nie może zabraknąć miejsca do przechowywania dokumentów, segregatorów i pozostałych materiałów biurowych. Do tego celu najlepiej nadaje się wyposażenie w jednolitym stylu. Sprzyja to utrzymaniu atmosfery skupienia, ponieważ nasze zdolności koncentrowania się na pracy są zdecydowanie większe w spójnych, zharmonizowanych pomieszczeniach. Gdy zależy nam na większej pojemności i dużej trwałości, warto zdecydować się na meble metalowe, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie ogromnej liczby dokumentów papierowych oraz tych zapisanych na nośnikach elektronicznych.

Urządzamy biuro. Czego nie może w nim zabraknąć?
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here