Ozonatory powietrza cieszą się rosnącą popularnością. Coraz większe zainteresowanie ozonowaniem jest spowodowane niekorzystnymi zmianami, jakie zachodzą w naszym środowisku, co ma bezpośredni wpływ na pogarszającą się jakość powietrza. Zanieczyszczenie oraz sezonowe epidemie chorób zakaźnych, a od niedawna również szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa powodują, że dezynfekowanie powietrza oraz wnętrz, w których przebywają ludzie, staje się koniecznością. Jest to bowiem najskuteczniejsza metoda hamowania rozprzestrzeniania się wielu chorób.

Dlaczego warto dezynfekować wnętrza samochodów?

Kabina pasażerska samochodu to jedno z miejsc, w którym osoby korzystające z tego środka transportu spędzają każdego dnia dużo czasu. Podczas podróży dochodzi do różnych sytuacji – np. rozlewane są napoje, palone papierosy, przewożone zwierzęta. Czynniki te razem ze zbyt rzadkim czyszczeniem klimatyzacji powodują, że wnętrze samochodu zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Jazda w takich warunkach jest mało komfortowa, ale na szczęście można temu skutecznie przeciwdziałać. Najlepszym sposobem na pozbycie się przykrych zapachów z kabiny pasażerskiej jest jej regularne ozonowanie.

Ozonatory powietrza, których sprzedażą zajmuje się m.in. firma Klimawent, używane we wnętrzach samochodu oprócz pozbycia się z nich nieświeżych, uciążliwych zapachów pomagają utrzymać je w czystości i sterylności. Podczas zabiegu ozonowania usuwane są zarówno z powietrza, jak i ze wszystkich powierzchni użytkowych niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia bakterie, wirusy, roztocza, grzyby oraz pleśnie. Kabina jest odświeżona i oczyszczona ze szkodliwych drobnoustrojów, więc przebywanie w niej jest przyjemne i bezpieczne dla zdrowia wszystkich pasażerów.

W jaki sposób ozon radzi sobie ze szkodliwymi drobnoustrojami?

Ozonator powietrza to urządzenie wytwarzające ozon, czyli gaz o silnych właściwościach biobójczych i aseptycznych. To intensywny utleniacz, którego działanie polega na utlenianiu, a więc niszczeniu, ścian komórkowych mikroorganizmów. Efektem tego procesu jest ich unicestwienie. Ozon ma formę lotną, dzięki czemu podczas zabiegu dezynfekcji dociera nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków kabiny pasażerskiej. Wnętrza samochodów mają wiele kłopotliwych miejsc, do których trudno jest dotrzeć i oczyścić je ręcznie za pomocą środków chemicznych. Ozonowanie to gwarancja perfekcyjnej czystości i świeżości, którą można osiągnąć bez użycia agresywnej, nieekologicznej chemii.

Jak przebiega ozonowanie wnętrza samochodu?

Ozonowanie wnętrza samochodu to zabieg polegający na rozpyleniu w nim ozonu przy pomocy specjalnego urządzenia wytwarzającego ten gaz, czyli ozonatora powietrza. Przed przystąpieniem do ozonowania trzeba przygotować do tego wnętrze auta. Należy sprawdzić, czy wszystkie okna są zamknięte i upewnić się, że w kabinie nie przebywa żaden człowiek ani zwierzę, gdyż ozon jest szkodliwy dla każdego organizmu żywego oddychającego tlenem. Następnym krokiem jest włączenie ozonatora i szczelne zamknięcie kabiny.

Po zakończeniu zabiegu ozonator automatycznie się wyłączy. Nie można jednak od razu wchodzić do kabiny, trzeba poczekać, aż lampka sygnalizacyjna umieszczona na obudowie ozonatora zgaśnie, co będzie oznaczało, że stężenie ozonu w powietrzu spadło do odpowiedniej wysokości. Dopiero wtedy można wejść do samochodu i wyjąć z jego wnętrza urządzenie. Ostatnim krokiem jest dokładne wywietrzenie kabiny. Od tej chwili można cieszyć się podróżowaniem w zdrowych i świeżych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj