Na ogół słysząc „galeria sztuki”, nie myślimy o niej jako o miejscu, gdzie warto spędzić popołudnie lub wieczór po pracy. Wielu z nas galerie kojarzą się z nudnawymi miejscami wypełnionymi niezrozumiałą sztuką. Jest to niezbyt chlubna zasługa szkolnych wycieczek, w których często głównym punktem programu były muzea, z których dzieci nie mogły wynieść zbyt wiele, ponieważ nie rozumiały za dużo. Nieprzyjemne wrażenia jednak pozostały i tak ci, którzy nie interesują się na co dzień sztuką, niezbyt chętnie przełamują tę barierę. A warto to zrobić.

Serial, książka, film, spacer, wyjście ze znajomymi. To najbardziej popularne formy spędzania wolnego czasu i relaksu. Nie ma w nich nic złego, są przyjemne i z pewnością spełniają swoje podstawowe zadanie, czyli zapewniają odpoczynek. Ale czy nie jest dobrym pomysłem choć raz na jakiś czas spróbować czegoś innego?

Nowe horyzonty

Być może nigdy nie interesowałeś się sztuka, a obrazy kojarzyły ci się z niezbyt porywającymi lekcjami w szkole. Ale czy sprawdzałeś, co oferują galerie dziel sztuki znajdujące się w pobliżu? Malarstwo to nie tylko niezrozumiałe obrazy, które trudno zinterpretować. Warto odwiedzić najbliższą galerię i spróbować choć chwilę zastanowić się na tym, co przedstawia dane płótno i połączyć to z historią jego twórcy. W ten sposób można nie tylko rozwinąć swoja wyobraźnię, ale zyskać nową wiedzę i poszerzyć własne horyzonty.

Sztuka niejedno ma imię

Nie lubisz klasyki? A może zamiast obrazów wolisz oglądać fotografie lub grafiki? Nie oznacza to, że w galerii sztuki nie znajdziesz nic dla siebie. Wręcz przeciwnie! Poszukaj miejsca, w którym wystawy zmieniają się cyklicznie. Piękna Gallery w Warszawie to przestrzeń, w której można oglądać dzieła różnorodne, z naciskiem na polskich artystów. Warto śledzić aktualne wydarzenia i sprawdzić, kiedy organizowana jest wystawa trafiająca w gusta. Można również trafić na dzieła młodych artystów – kto wie, może odkryjesz kogoś inspirującego lub sam poczujesz zew sztuk i stworzysz cos własnego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj