To prawda, że w Polsce z roku na rok kradzionych jest coraz mniej aut. Jednak nadal takie przestępstwa są notowane przez policyjne statystyki. Jednym z lepszych sposobów na zabezpieczenie auta przed złodziejami jest wyposażenie pojazdu w monitoring GPS.

Obecnie w Polsce najczęściej kradzione są w miarę nowe i drogie auta. Nie tylko osobowe, ale również dostawcze. Ponieważ są one potem rozbierane na części, a podzespoły sprzedawane po atrakcyjnych cenach. Dlatego monitoring GPS do samochodu przyda się nie tylko właścicielom prywatnych pojazdów, ale również tym, którzy posiadają spore floty aut służbowych.

Takie zabezpieczenie do samochodu nie jest dziś szczególnie drogie i bardzo proste w obsłudze. Poza tym śledzić położenie pojazdu można za pomocą specjalnej aplikacji nawet na zwykłym smartfonie. I informacje przekazywane są w tak zwanym czasie rzeczywistym.

To wszystko może spowodować, że złodziej, który na przykład na szybie auta, zauważy informację o tym, iż auto wyposażone jest w monitoring GPS może po prostu zrezygnować z jego kradzieży. Choćby dlatego, że będzie obawiał się szybkiego namierzenia. Są jednak też niestety bardziej wyspecjalizowani w swoim fachu samochodowi przestępcy, którzy nie mają problemów z unieszkodliwieniem takiego systemu. Dlatego wśród właścicieli aut są też zwolennicy tego, aby zbytnio nie afiszować się wyposażeniem pojazdu w system jego śledzenia. Żeby w ten sposób zastawić na nich pułapkę i nie nakłaniać od razu do zniszczenia monitoringu. Tylko natychmiast skorzystać z niego w przypadku kradzieży samochodu. Do właściciela pojazdu zawsze należy decyzja, który z tych wariantów wybierze.

Możliwość obserwacji trasy przejazdu samochodu przyda się również na przykład rodzicowi, który pożyczył samochód swemu dorastającemu synowi. Może skontrolować, czy pojechał tam, gdzie mówił oraz dowiedzieć się z jakimi szybkościami się poruszał, bo to jedna z funkcji systemu.

Te same możliwości monitoringu GPS przydadzą się również właścicielom firm transportowych lub tych z dużą flotą aut służbowych. Ponieważ wiadomo, czy kierowca na przykład nie oszukuje swojego pracodawcy, Czy znajduje się tam, gdzie go skierowano. Można też w zależności od potrzeb korygować jego plan pracy. Modyfikować miejsca załadunków lub spotkań z klientami i kontrahentami.

Sprawdź ofertę Gannet Guard System by dowiedzieć się jak chronić Twoje auto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj