Przebywanie w pozycji leżącej przez dłuższy czas może być dla chorego sporym wyzwaniem. Jeszcze większym jest dla jego opiekunów, którzy każdego dnia dbają o zdrowie pacjenta. Regularne mycie, zmiana bielizny czy pościeli wymaga siły i z pewnością jest bardzo ciężką pracą. Aby jak najbardziej ułatwić opiekę nad chorym, jak i samemu pacjentowi zapewnić maksymalny komfort, konieczne jest zainwestowanie w specjalny mebel. Łóżka rehabilitacyjne, dzięki swoim funkcjonalnościom, zapewniają wygodę każdej ze stron. Zobacz, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Wygodne sterowanie pilotem

Łóżka rehabilitacyjne, które można obsługiwać za pomocą bezprzewodowego pilota, to olbrzymie ułatwienie. Pozycję może zmieniać sam pacjent, a gdy nie jest w stanie, zrobi to za niego jego opiekun. Wystarczy użyć guzika, by położyć lub podnieść fragment materaca, co pozwoli przyjąć wygodniejszą pozycję. Gdy niezbędne jest uniesienie nóg lub głowy, nie trzeba podnosić ciężkiego pacjenta, bo wszystko zrobi się samo. Ze względu na podział na segmenty można ustawić dokładnie tę część, na której Ci zależy.

Opuszczane barierki i nie tylko

Tym, czego nie może zabraknąć w wybranym przez Ciebie łóżku rehabilitacyjnym, jest wysięgnik. To on pozwoli choremu usiąść lub położyć się, i to nawet po podniesieniu segmentu na pożądaną wysokość. Ten element jest konieczny także wtedy, gdy trzeba zmienić pościel lub poprawić ubranie, a chory w ogóle nie wstaje.

Przed zakupem upewnij się też, czy mebel ma opuszczane barierki. To one ułatwią siadanie i schodzenie z łóżka, zwłaszcza gdy wybierzesz sprzęt umożliwiający obniżenie poziomu leżanki. To szczególnie przydatne przy przenoszeniu chorego na wózek.

Nie tylko dla chorych

Choć może się wydawać, że łóżka rehabilitacyjne przydają się w wyjątkowych okolicznościach, takich jak zły stan pacjenta, nie zawsze tak jest. Z dostępnych udogodnień oferowanych przez łóżka rehabilitacyjne mogą też korzystać osoby starsze, które funkcjonują normalnie, lecz chętnie ułatwią sobie codzienne czynności. Dzięki sterowaniu pilotem mogą zmienić pozycję materaca, a przez to łatwiej wstać.

Wygląd łóżka rehabilitacyjnego także ma znaczenie

Wybierając sprzęt dla chorego, zadbaj też o jego estetykę. Ten aspekt poprawia samopoczucie, a w czasie rekonwalescencji jest to bardzo pomocne. Łóżka rehabilitacyjne są obecnie dostępne w naprawdę szerokiej gamie kolorystycznej i w niczym nie przypominają tych ponurych, szpitalnych. Znajdziesz je m.in. w sklepie reha.best. Podaruj choremu odrobinę radości w tych trudnych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj