Wykrywacze metalu są często wykorzystywanymi urządzeniami przez miłośników staroci i militariów. Ziemia kryje bowiem przed nimi nieocenione wręcz skarby, wśród których znajdą się m.in. prastare monety czy hełmy z II Wojny Światowej. Czy jednak sam wykrywacz metalu wystarczy, czy warto zaopatrzyć się także w dodatkowe akcesoria do niego? I jeżeli tak, na które należy zwrócić uwagę?

Osłona sondy

Sonda jest najważniejszym elementem wykrywacza metalu, gdyż to jej obecność i sprawne działanie są jedynymi gwarantami, że uda znaleźć się ciekawy okaz. Niestety jednocześnie sonda to element, który najłatwiej może ulec uszkodzeniu, choćby dlatego, że to ona znajduje się najbliżej powierzchni ziemi. Wystarczy chwila nieuwagi, aby uderzyć nią o wystający korzeń lub kamień. Nie tylko elementy gruntu są dla niej niebezpieczne. Kolejnym problemem mogą być niesprzyjające warunki atmosferyczne, zaczynając od rosy na ziemi, a kończąc na nagłych opadach.

Dlatego warto zainwestować w osłonę sondy, taką, jak np. dostępny w sklepie kolba.pl model 11″ DD. Ma on uniwersalne zastosowanie i nadaje się do ochrony sond w wykrywaczach metali marek Teknetics, Fisher i Bounty Hunter. Została wyprodukowana przez amerykańską markę First Texas Holdings Corp. i odznacza się niezwykłą lekkością, przy jednoczesnej wysokiej odporności.

Osłona elektroniki

Chroniąc sondę, nie można zapomnieć o kolejnym delikatnym elemencie wykrywacza metalu, czyli o elektronice i wyświetlaczu. Wprawdzie rzadziej są one narażone na spotkania z kamieniami czy korzeniami, ale warunki atmosferyczne mogą im poważnie zaszkodzić, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednią osłonę.

Przykładem idealnej może być neoprenowa osłona do wykrywaczy marki Fisher. Miękkie, neoprenowe boki chronią przed obiciem i zachlapaniem, a przezroczysta folia umożliwia obserwowanie wykrywacza bez obawy, że zostanie on jednocześnie porysowany. Takie etui to gwarancja niezawodności urządzenia przez wiele lat.

Torba na wykrywacz metalu

Wykrywacze metali to – jak już powiedzieliśmy – delikatne urządzenia, które są niezwykle cenne dla swoich właścicieli. Dlatego każdy z nich powinien być transportowany w odpowiednim opakowaniu, dzięki któremu nie zniszczy się ani podczas noszenia w ręce, ani w czasie wożenia go w bagażniku samochodu.

Idealnym rozwiązaniem będzie zakup markowej torby Fisher, która została specjalnie przystosowana do transportu w niej wykrywacza. Jest wykonana z mocnego materiału, o rozmiarze 144 cm x 45 cm, z wygodnym suwakiem. Dzięki niej będzie ci znacznie wygodniej poruszać się z wykrywaczem.

Baterie

Aby wykrywacz metalu działał, musi posiadać zasilanie. Jednym z popularnych rozwiązań jest zasilanie dzięki baterii alkalicznej LR9, posiadającej napięcie 9V. Jest to nieodzowne akcesorium każdego, kto posiada na przykład wykrywacz z serii Bounty Hunter. Nada się także do innych urządzeń, dlatego – podobnie jak inne akcesoria – powinna znaleźć się w obowiązkowym zestawie poszukiwacza skarbów.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj