Balkon ozdobiony kwiatami zamienia się w przestrzeń sprzyjającą odpoczynkowi. Aby móc cieszyć się zielenią roślin i kolorowymi kwiatami, warto zdecydować się na zamontowanie specjalnych doniczek na barierkę. Istnieje kilka rodzajów doniczek balkonowych, które różnią się między sobą wyglądem i sposobem montażu. Zobacz, jak wybrać odpowiednie doniczki na balustradę, które odmienią twój balkon!

Rodzaje doniczek na barierkę

Kwiaty w doniczkach można ustawić na balkonie w kilku miejscach. Większe rośliny dobrze prezentują się w dużych skrzynkach balkonowych ustawionych na podłodze. Rośliny o długich, wiszących pędach świetnie zaś czują się w doniczkach wiszących. Rośliny płożące można posadzić natomiast w doniczkach na barierkę. Wśród tych ostatnich wyróżnić można kilka rodzajów doniczek, zależnie od sposobu montażu.

Efektownym rozwiązaniem są doniczki na balustradę posiadające w środkowej części specjalne wgłębienie, pozwalające na bezpieczny montaż. Wykonywane są one z trwałego tworzywa sztucznego. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. Mogą mieć powierzchnię gładką lub imitującą rattan. Często stosowanym rozwiązaniem są także kwadratowe lub prostokątne skrzynki balkonowe, mocowane na barierce za pomocą oddzielnych uchwytów. One także dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, gładkie lub wykończone ozdobną plecionką.

Jak wybrać odpowiednie doniczki na balkon?

Wybierając doniczki na balkon, trzeba uwzględnić kilka kwestii. Po pierwsze, doniczki muszą być dopasowane do potrzeb kwiatów, które mają zostać w nich posadzone. Po drugie, sposób ich wieszania musi odpowiadać możliwościom montażowym, a więc pasować do barierki otaczającej balkon.

Poza tym, jak wyjaśnia ekspert z hurtowni doniczek Sklep Kwiecisty: kupując doniczki balkonowe dobrze jest mieć wstępny projekt aranżacji balkonu. Doniczki powinny pasować do stylu tej przestrzeni. Należy także uwzględnić wielkość balkonu. Zbyt duże doniczki mogą przytłaczać, zbyt małe nie dadzą zaś spodziewanego efektu.

Urządzając balkon, warto poszukać inspiracji w Internecie oraz w magazynach dotyczących aranżacji wnętrz. Ta niepozorna przestrzeń daje bowiem ogromne możliwości aranżacyjne. Łącząc ze sobą różnego rodzaju doniczki balkonowe – skrzynki, doniczki na barierkę oraz doniczki wiszące – można osiągnąć efekt otulenia zielenią, co sprzyja wypoczynkowi i regeneracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here