Dziś, projektując aranżacje kuchni, coraz częściej stawiamy na nieszablonowe rozwiązania, które pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego stylu i wyjątkowej atmosfery w tej przestrzeni. Jednym z ciekawszych wyborów ostatnich lat są wystroje oparte o kontrastujące kolory. Urządzanie kuchni z wykorzystaniem z pozoru niepasujących do siebie barw nie jest wcale trudnym zadaniem. Przygotowaliśmy kilka inspiracji, ułatwiających stworzenie estetycznego wnętrza.

1. Czarno-biała kuchnia

Klasyka gatunku i idealny wybór dla tych, którzy chcą postawić na elegancję i minimalizm. Ściany w jasnym odcieniu oraz białe meble i sprzęty kuchenne w takiej aranżacji kontrastują z ciemnymi elementami wykończenia – czarnym blatem czy podłogą. Umiejętnie zastosowany ten zestaw kolorów (bezpieczniej postawić na większą ilość białego) optycznie powiększy pomieszczenie i nada mu wyrafinowanego charakteru.

2. Szaro-żółta kuchnia

Szary kolor to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie elegancki, bezpieczny wygląd wnętrz, natomiast żółty to barwa kojarząca się z optymizmem i radością. Połączenie tych dwóch kolorów w kuchni będzie świetnym wyborem dla osób, chcących stworzyć nie tylko funkcjonalne, ale również przyjazne i ciepłe wnętrze. Jako bazę warto wykorzystać delikatne szarości – meble oraz ściany w tym kolorze będą doskonale kontrastować z żółtymi dodatkami, takimi jak np. zasłony, doniczki czy akcesoria kuchenne.

3. Niebiesko-biała kuchnia

Kuchnia w kolorze niebiesko-białym to ponownie kontrastujące, ale także klasyczne i eleganckie połączenie kolorów. Biały podkreśla czystość, natomiast niebieski dodaje świeżości. Taka aranżacja kuchni może wykorzystywać przede wszystkim białe meble, które doskonale skomponują się z np. dekoracyjnymi płytkami. Niebieskie dodatki warto także połączyć z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy rattan. W ten sposób powstanie kuchnia, kojarząca się z wakacyjnym wypoczynkiem.

4. Pomarańczowo-zielona kuchnia

Pomarańcz i zieleń to bardzo odważne połączenie kolorów. Pierwszy z nich symbolizuje radość oraz energię, natomiast zieleń kojarzy się z naturą i harmonią. Aranżacje kuchni w tych barwach to dobry wybór dla osób, które cenią sobie nowoczesne, oryginalne rozwiązania. W takiej przestrzeni zielone dodatki – np. rośliny doniczkowe – świetnie komponują się z pomarańczowymi meblami czy akcesoriami kuchennymi. Ważne jednak, aby pamiętać o umiarze w ilości kolorów – kuchnia nie będzie wtedy zbyt przytłaczająca. Kontrast ten warto przełamać np. wyposażeniem z naturalnego drewna.

5. Zielono-fioletowa kuchnia

Kolor zielony kojarzy się z naturą i świeżością, natomiast fioletowy z elegancją i odrobiną tajemniczości. Połączenie tych dwóch barw w kuchni to ciekawy pomysł dla osób, które chcą stworzyć niebanalne wnętrze. Zielone meble lub ściany będą dobrze kontrastować z fioletowymi dodatkami, nadającymi aranżacji kuchni odrobiny głębi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj