Pomimo swojej nazwy, konto studenckie nie jest skierowane jedynie do osób uczęszczających na uczelnie wyższe a podczas wypełniania formalności nie będziemy musieli pokazać legitymacji studenckiej. Konta studenckie to produkty bankowe przeznaczone dla wszystkich osób pomiędzy 18. a 26. rokiem życia, które wyróżniają się prostymi zasadami użytkowania, zmniejszonymi opłatami za prowadzenie oraz dostępem do nowoczesnych form płatności, takich jak BLIK. W jaki sposób wybrać najlepsze konto?

Czy na rynku dostępne są darmowe konta dla studentów?

Podczas przeglądania ofert w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na koszt prowadzenia konta oraz karty. Chociaż możemy wciąż spotkać w pełni darmowe konta dla studentów, coraz mniej banków oferuje rozwiązania tego typu. Oznacza to, że musimy spełnić określone w umowie warunki, aby uniknąć opłat – zwykle związanych z prowadzeniem karty. Trzeba jednak nadmienić, że nie są to bardzo wygórowane wymagania. Zazwyczaj trzeba zrealizować określoną liczbę transakcji za pomocą karty lub za blik – przeważnie od jednej do pięciu operacji miesięcznie. Rzadziej spotykanym wymaganiem jest wykonanie transakcji o określonej sumie raz w miesiącu, jednakże nie są to warunki, których student lub uczeń nie jest w stanie zrealizować.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta studenckiego?

Konto dla studenta powinno zapewnić swobodę oraz elastyczność, dlatego oprócz kwestii związanych z opłatami za prowadzenie konta, należy sprawdzić również warunki wypłat z bankomatów. W tej kategorii banki oferują zarówno całkowicie darmowe korzystanie z dowolnych urządzeń w kraju, jak i naliczanie niewielkich opłat za operacje wykonywane za pośrednictwem bankomatów, które nie należą do określonej sieci. W niektórych przypadkach korzystanie z obcych urządzeń jest darmowe raz w miesiącu, natomiast część banków uzależnia bezpłatne operacje od spełnienia określonych warunków – zazwyczaj ilości przeprowadzonych transakcji w poprzednim miesiącu.

Warto pamiętać, że oprócz opłat za transakcje i prowadzenie, konta mogą się różnić pod względem opłat za przewalutowanie oraz sposobu ich funkcjonowania za granicą. Jest to szczególnie istotne dla osób podróżujących lub korzystających z wymian studenckich, takich jak Erasmus. Obecnie praktycznie wszystkie banki oferują wsparcie dla płatności BLIK.

Jeszcze więcej porad na temat kont studenckich znajdziesz tutaj: https://polakoszczedza.pl/konto-dla-studenta/

Promocje bankowe – warto skorzystać

Podczas zakładania konta studenckiego możemy spotkać się z różnorodnymi promocjami, rabatami, zniżkami oraz programami partnerskimi, które pomagają w oszczędzaniu. Popularnym prezentem jest premia pieniężna, jednakże możemy się spotkać również z korzystnym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym lub otrzymaniem bonów do zrealizowania w wybranej sieci sklepów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj