Blaser Swisslube produkuje szeroką gamę płynów do obróbki metali. Są to koncentraty chłodziw rozpuszczalnych w wodzie lub pełne oleje obróbcze. Celem Blaser Swisslube jest optymalizacja procesów produkcyjnych swoich klientów, dzięki idei Liquid Tool oraz poprawa ich efektywności ekonomicznej i wydajności, a także jakości obróbki.

Najnowszą mikroemulsją jest produkt B-Cool MC 610, który jest wysokowydajnym chłodziwem do obróbki metali, przeznaczonym szczególnie dla firm, w których rodzaj, zakres i częstotliwość obrabianych materiałów jest bardzo zmienna.

Opracowany do stosowania na stopach aluminium i miedzi, produkt B-Cool MC 610 okazuje się również przydatny przy obróbce żeliwa. Te dwie grupy materiałów, znajdują się zwykle na przeciwległych biegunach, jeśli chodzi o strategie obróbki, ale klienci, którzy spróbowali B-Cool MC 610 zaobserwowali dłuższą żywotność narzędzia w całym zakresie obrabianych materiałów.

Kolejnymi cechami B-Cool MC 610 są jego dobre właściwości antykorozyjne, doskonałe właściwości spłukiwania i filtracji (czysta obrabiarka) oraz stabilność emulsji, skutkująca przedłużoną żywotnością chłodziwa. Ma to bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów produkcji. Zaletą tego produktu są mniejsze dolewki chłodziwa, potrzebne do prawidłowej pracy. Zazwyczaj dolewki B-Cool MC 610 wynoszą 1%, co jest znaczną redukcją do typowych w obróbce żeliwa dolewek kształtujących się na poziomie 4-5%.

Jako firma Abplanalp, zawsze staramy się oferować Klientom możliwości pełnego wykorzystania potencjału tokarek i frezarek oraz narzędzi, dzięki zastosowaniu odpowiedniego płynu do obróbki metali, który staje się płynnym narzędziem.

Współczesne środowisko biznesowe, wymusza na firmach uzyskanie jak największego zwrotu ze swoich obrabiarek i coraz droższych narzędzi skrawających. Płyny do obróbki metali stanowią około 0,5 procent całkowitego kosztu wytwarzanej części, ale wpływają na 95% całkowitych kosztów produkcji.

Obecnie chłodziwa stają się płynnym narzędziem i powinny być traktowane jako takie.Taking proper care of them will increase a company’s productivity and profitability.

Odpowiednie postępowanie i opieka nad nimi zwiększy produktywność i rentowność firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj