Jeśli regularnie korzystasz z drukarki i systematycznie wymieniasz tonery zamienniki, to pewnie w Twoim domu, znaleźć można pusty kartridż. Być może nie do końca wiesz, co należy z nim dalej zrobić. Istnieje kilka możliwości jego utylizacji. Najpopularniejszą jest odniesienie pustych opakowań do specjalnych skupów lub odpowiednia segregacja. Mało kto wie, że kartridż może zostać ponownie uzupełniony i służyć podczas następnych godzin drukowania.

Czyszczenie przed uzupełnieniem

Kartridż może zostać uzupełniony nawet kilka razy. Natomiast, powinieneś wybrać odpowiednie miejsce oraz korzystać, tylko ze sprawdzonych surowców barwiących. Nie możesz zapomnieć o stanie pojemników, należy doprowadzić je do stanu używalności i nie dopuścić do pojawienia się uszkodzeń. Jeśli nie zostaną one odpowiednio przygotowane do procesu ponownego napełnienia, to prawdopodobnie nie otrzymasz wydruku dobrej jakości.

Najbardziej kluczowe jest dokładne oczyszczenie głowicy, tak aby nie znalazła się tam żadna ilość tuszu. Jeśli pojemnik na tusz, stał dłuższą ilość czasu, to powinieneś pamiętać o dokładnym pozbyciu się kurzu oraz pyłu. Każdy proces przygotowywania toneru pod uzupełnienie, musisz przeprowadzać powoli i delikatnie. Niektóre elementy są dość kruche; pod wpływem eksploatacji mogą ulec zniszczeniu. Pamiętaj, że uszkodzone części możesz wymienić na nowe.

Przed pójściem do wybranego serwisu, upewnij się, że Twój chip nie został wyłamany. Jest on o tyle ważny, że liczy ilość wydrukowanych stron. Pamiętaj również o wszelkich zawleczkach, uszczelkach, a przede wszystkim wałkach. Odpowiednio przygotowany toner to podstawa regeneracji.

Niezbędne narzędzia

Abyś sprawnie i profesjonalnie przeprowadził proces regeneracji tonerów laserowych, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Nie zapomnij również o pomieszczeniu, które spełnia wymagane warunki. Wyposaż się w śrubokręt – najlepiej kilka różnych, szczelinomierz i odkurzacz do odsysania najdrobniejszych cząsteczek. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które zainwestowały w niezbędne akcesoria. Wybór specjalistycznej usługi to gwarancja braku pozostałości po surowcach barwiących.

Czyszczenie tonerów dodatkowo wymaga proszku do posypywania bębnów OPC. Ty, jako amator możesz ich nie posiadać. Natomiast firmy świadczące usługi czyszczenia i regeneracji tonerów są wyposażone, w każdą specjalistyczną substancję. Ponadto pracownicy wyposażeni są w maski przeciwpyłowe i kombinezony ochronne.

Kto napełnia pojemnik?

Choć, w internecie znajdziesz wiele poradników, w jaki sposób, samodzielnie przejść proces uzupełniania pojemników na barwnik- to lepiej zdecydować się na fachowca. Czasem

względy ekonomiczne lepiej odstawić na bok. Źle wykonane nalewanie, może okazać się tylko stratą pieniędzy i surowców.

Pojemnik powinien zostać napełniony, przestrzegając zasady BHP. Istotne są również wyżej wymienione narzędzia. Na rynku dostępnych jest wiele firm, które podejmą się ponownego wlania tuszu. Są one odpowiednio przygotowane, posiadają najpotrzebniejsze pozwolenia oraz specjalistyczny, niezbędny sprzęt. Cały proces musi być udokumentowany, a poszczególne elementy wymagają segregacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj