Organizowane przez firmy wyjazdy i spotkanie integracyjne to coraz częściej wybierany sposób wzmocnienia motywacji i wspierania pracy zatrudnionych osób. Spotkania integracyjne mogą się składać z różnych elementów. Ostatnio jednym z częściej dodawanych punktów takich spotkań są specjalne wykłady motywacyjne dla pracowników. Mogą je prowadzić pracujący w firmie kierownicy i managerowie, ale można je też zlecić specjalnym mówcom motywacyjnym. W artykule tłumaczymy, dlaczego firmowe spotkania integracyjne są ważne i jaką rolę mogą w nich odgrywać wykłady motywacyjne.

Znaczenie wyjazdów i spotkań integracyjnych w firmach

Firmowe spotkania i wyjazdy integracyjne potrafią przynieść firmie wiele korzyści. Osiągnięte efekty będą jednak zależały od tego, czy uda się właściwie zaplanować takie spotkania, tak aby wszyscy pracownicy mogli złapać ze sobą dobry kontakt i żeby miało to wpływ na realizowane przez nich później zadania. Celem spotkań integracyjnych zawsze jest poprawa współpracy i zwiększanie osiąganych przez pracowników celów. Żeby zorganizowane spotkania integracyjne mogły skutecznie spełniać swoje funkcje, nie mogą być nudne. Z tego powodu właściciele firm często decydują się na umieszczenie w programach wyjazdów integracyjnych nie tylko spotkań z pracownikami, ale również różnego typu imprez tematycznych czy gier indoor i outdoor. Ważnym punktem takich spotkań zazwyczaj są też wykłady motywacyjne dla firm.

Coraz częściej wyjazdy integracyjne są też jednak okazją do tego, żeby zorganizować ciekawe wykłady motywacyjne. Coraz częściej też w celu ich przeprowadzenia zapraszani są goście z zewnątrz. Bardzo popularnym rozwiązaniem stało się np. zatrudnianie specjalnych mówców motywacyjnych. Mogą być nimi także ogólnie znane osoby, czyli tzw. celebrity speakers. W tej roli bardzo dobrze się sprawdza np. 4-krotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski. Po zakończeniu kariery sportowej zaczął z powodzeniem świadczyć usługi polegające na prowadzeniu szkoleń i działalności jako mentor biznesowy.

Wykłady motywacyjne jako skuteczne wsparcie organizowanych w firmie spotkań

Wykłady motywacyjne dla pracowników to zawsze dobry pomysł na wzbogacenie spotkania lub wyjazdu integracyjnego. Dokładna tematyka i sposób prowadzenia wykładu przez mówcę jest wcześniej omawiany ze zleceniodawcą. Klient dzieli się ze specjalistą swoimi doświadczeniami w prowadzeniu rozmów motywacyjnych i z tym, jakie dzięki nim udało się osiągnąć efekty. Każdy zespół jest inny, pracują w nim inne osoby i inne indywidualności. Trafienie do nich z przekazem wymaga od mówcy motywacyjnego znajomości psychologii i umiejętności łatwego nawiązywania kontaktu z publiką.

Przed stworzeniem planu wykładu motywacyjnego dla firm mówca motywacyjny musi się dokładnie zapoznać z profilem działalności firmy i ze stojącymi przed nią wyzwaniami. Tylko wtedy będzie miał szansę trafić do jej pracowników z właściwym przekazem i zmotywować ich do dalszej systematycznej pracy oraz do realizacji stawianych przed nimi celów.

Jakie role w spotkaniach integracyjnych odgrywają dobrze zaplanowane wykłady motywacyjne?

Dobrze zorganizowany i poprowadzony wykład motywacyjny to skuteczny sposób na osiągnięcie stawianych sobie celów biznesowych. Jest to też dobre narzędzie do odkrywania w uczestniczących w spotkaniu osobach ukrytego potencjału i zainspirowania ich do zmiany postawy i do szukania sposobów na zwiększenie swojej kreatywności i chęci do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj