Wigilia firmowa to świetny sposób, aby poprawić relacje w pracy – w końcu spotykamy się wtedy na gruncie innym niż zawodowy. W świąteczny czas najlepiej zacieśniać więzy w zespole. Najlepszym pomysłem na organizację wigilii okazuje się catering.

Menu wigilijne – na co się zdecydować?

Stół wigilijny – zarówno w domu, jak i w firmie – powinien być zastawiony tradycyjnymi potrawami. Na szczęście można nagiąć tradycję: wcale nie musimy zamawiać dwunastu potraw. Jeśli wigilia firmowa trwa krótko, zamówmy tyle dań, ile ludzie są w stanie realnie zjeść w tym czasie. Wtedy najlepiej zdecydować się na czerwony barszcz z uszkami i karpia – tradycyjne dania wigilijne, które są lubiane przez większość osób. Jeśli nasza wigilia trwa dłużej, nie można odmówić przepysznym, domowym pierogom i krokietom lub pasztecikom. Fasola i kapusta z grochem to również dobry wybór, ale dla niektórych może okazać się zbyt ciężkostrawny. Najlepiej zamówić półmisek tych potraw i pozwolić pracownikom na samodzielne nakładanie.

Jeśli szukasz cateringu, który specjalizuje się w tradycyjnych, polskich potrawach wigilijnych – postaw na catering Ząbki z restauracji Na Skrajnej.

Tradycyjne potrawy czy nutka szaleństwa?

Wigilia firmowa może oznaczać coś innego dla każdego z nas. Warto przedyskutować z współpracownikami, co właściwie chcieliby zjeść – być może są zainteresowani alternatywą dla tradycyjnej kolacji? W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić symboliczne słodkości zamiast zwykłych dań. To samo tyczy się kuchni innej, niż polska. Bez względu na to, jakie potrawy zamawiamy, warto pomyśleć o osobach na dietach wegetariańskich lub wegańskich.

Co, jeśli firma nie organizuje kolacji wigilijnej?

Świetnym rozwiązaniem okaże się zamówienie w godzinach pracy tradycyjnych wigilijnych krokietów lub pasztecików. Taka mała, niespodziewana przerwa od codziennych zajęć umili pracownikom dzień i da im chociaż namiastkę wigilijnej atmosfery. Świąteczny okres to czas niespodzianek i uprzejmości: warto w te święta podarować trochę ciepła pracownikom naszej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj