Kiedy najczęściej podejmujemy decyzję o wyborze okien? Zwykle przyczynkiem do wymiany staje się gruntowny remont domu, gdy stare okna nie są już tak szczelne, jak kiedyś. Z nowymi oknami spotykamy się także w momencie budowy domu, gdy nowoczesne rozwiązania proponuje nam architekt w dedykowanym projekcie. A czy wiesz, czym powinien się charakteryzować najlepszy profil okienny?

Okna to jeden z kluczowych elementów wykończenia domu. To niezaprzeczalny fakt, który wpływa na późniejszą eksploatację budynku oraz wysokość poniesionych rachunków, czy to za energię, czy za ogrzewanie. To dlatego tak dużą uwagę poświęca się tematowi okien oraz profili okiennych. A czy istnieją na rynku faworyci, których profile wyznaczają się wyjątkowymi parametrami?

System okienny Elegant – czyli profil okienny, który jest wynikiem połączenia 82–letniego doświadczenia w obróbce PVC i nowoczesnego wzornictwa

Choć producentów okien nie brakuje, a wiele z propozycji faktycznie należy zaliczyć do wyższej półki to wskazany w tytule produkt wyróżnia się na tle innych charakterystyczną perfekcją.

Jak sami twórcy wspominają: system Elegant jest odpowiedzią na potrzeby, ale i oczekiwania klientów. To nowe możliwości i najwyższej klasy technologia, której nie powstydzą się kluczowi architekci.

To, co rzuca się tutaj najbardziej w oczy to niezwykle minimalistyczny i smukły profil, który ma wyjątkowo wyraziste kształty. To zgrabna alternatywa dla okien aluminiowych przy wykorzystaniu wszystkich najlepszych właściwości okien PVC.

Parametry techniczne – czyli nie tylko design się liczy

Elegant to system okienny 76 mm z doskonałą wartością współczynnika Uf = 0,88 W/m²K i możliwością szklenia aż do 70 mm. To okna energooszczędne i przyjazne dla domów energooszczędnych. Podczas ich produkcji wykorzystuje się włókno szklane, które w połączeniu ze wzmocnieniem termicznym Forthex, daje oknom wyjątkową stabilność.

Ten design i wysokie parametry techniczne będą sprzyjały nowoczesnemu budownictwu. Sześciokomorowy profil okienny Elegant daje możliwość potrójnego szklenia, zgodne ze standardami budynków pasywnych. Co wreszcie będzie istotne zarówno dla architektów, jak i użytkowników domów z profilami okiennymi Elegant to możliwość stworzenia naprawdę dużych konstrukcji okiennych. Maksymalnie mogą one wynosić do 2,5 m.

Czy o czymś zapomnieliśmy? Te solidne i jedne z najlepszych profili okiennych są dostępne w obszernej gamie kolorystycznej. Można wybierać wśród oklein o strukturze gładkiej, drewnopodobnej, matowej, czy metalicznej. To daje pewność, że każdy znajdzie tu coś, dla siebie. Zerknij na ofertę profili okiennych Deceuninck.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here