Malarze budowlani oraz pokojowi zawsze mogą liczyć na pracę. Praktycznie w całej Polsce każdego dnia powstają nowe budynki bądź przeprowadza się remonty. A to oznacza konieczność skorzystania z usług fachowców. Na dodatek malarze mogą liczyć na bardzo dobre wynagrodzenie. Ile konkretnie można zarobić w ciągu miesiąca? To zależy od kilku czynników.

Praca malarz – od czego zależą zarobki?

Średnie wynagrodzenie różni się przede wszystkim ze względu na staż pracy. Im większe doświadczenie, tym większą stawkę można zażądać. Firmy automatycznie dają lepszą pensję specjalistom mającym za sobą wieloletnią pracę w tej branży. Jeśli przedsiębiorstwo interesuje doświadczony malarz praca jego będzie sowicie wynagradzana. Nie oznacza to jednak, że początkujący zarabiają grosze. Po prostu wraz z latami pracy przybywa więcej pieniędzy.

Kolejnym istotnym czynnikiem są kwalifikacje. Osoby po kursie, które otrzymały stosowny certyfikat, mogą na tym wiele skorzystać. Pracodawca z pewnością doceni – finansowo – nabytą wiedzę oraz umiejętności.

Poza tym liczy się region wykonywanego zlecenia oraz rozmiary przedsiębiorstwa, które zatrudnia malarza do pracy. Mniejsze zarobki otrzymuje się w niewielkiej firmie na wschodzie Polski, a większe – w dużych miastach wojewódzkich. Sytuację osób samozatrudnionych ciężko ocenić, ponieważ ich wynagrodzenie potrafi mocno zmieniać się z miesiąca na miesiąc w zależności od liczby zleceń, jakie uda im się pozyskać.

Praca malarz – średnie wynagrodzenie w kraju

Na jakie więc pieniądze może liczyć malarz, który chce podjąć się pracy w Polsce? Najniżej opłacane oferty zaczynają się od ok. 3 tys. zł netto miesięcznie. Najkorzystniejsze sięgają nawet 6 tys. albo 7 tys. zł na rękę. Górną granicę osiąga się dzięki stażowi pracy oraz kwalifikacjom, ale tylko w dobrze prosperujących przedsiębiorstwach remontowo-budowlanych. Na dużo wyższe stawki można też liczyć przy realizacji nietypowych zleceń.

Praca malarz – a jak to wygląda za granicą?

Jak w niemal każdym innym zawodzie, także i malarze budowlani korzystniej wychodzą na pracy za granicy. Zachodnie stawki są kilka razy większe od rodzimych. Przeciętne wynagrodzenie w Niemczech, Norwegii czy Holandii sięga (w przeliczeniu) 9-12 tys. zł miesięcznie. Praca malarz za granicą nie wymaga zazwyczaj perfekcyjnej znajomości języka, choć z pewnością się on przyda. Wystarczy znać angielski lub niemiecki, by z powodzeniem podjąć pracę w Europie Zachodniej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że praca dla malarza czeka tylko na doświadczonych fachowców.

Praca malarz – gdzie szukać ofert?

Najciekawsze i najlepiej płatne oferty w tej branży można bezproblemowo znaleźć w serwisie Dryg.pl. Publikujemy wyłącznie sprawdzone ogłoszenia, które z pewnością spełnią wszelkie wymagania. Dotyczy to zarówno zleceń realizowanych na terenie kraju, jak i za granicą.

Wystarczy wpisać w naszą wyszukiwarkę stanowisko i miasto/region, aby wyświetliły się aktualne oferty. Zachęcamy do skorzystania z tej opcji każdego, kogo interesuje praca dla malarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj