W trakcie obozu przygotowawczego zawodnicy akademii piłkarskiej szlifują swoją formę przed startem kolejnej rundy rozgrywek pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego. Organizacja zgrupowania dla młodych piłkarzy to spore przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego zaplanowania. Na co należy zwrócić uwagę, aby obóz sportowy zakończył się pełnym powodzeniem?

Baza sportowa

Podczas wyboru miejsca na organizację zgrupowania dla akademii piłkarskiej trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim bazę sportową. Podstawą jest pełnowymiarowe boisko o profesjonalnej nawierzchni trawiastej do piłki nożnej, które pozwoli rozgrywać gierki wewnętrzne i sparingi z innymi zespołami. Jeśli treningi będą odbywać się po zmroku, warto upewnić się, czy dostępne jest boisko wyposażone w sztuczne oświetlenie. Do urozmaicenia ćwiczeń przyda się dodatkowa infrastruktura sportowa, taka jak górka treningowa, podbiegi o różnym kącie nachylenia czy ściany do ćwiczenia celności strzałów. Jako że nie samą piłką człowiek żyje, warto zwrócić uwagę na to, czy dostępne są także boiska do innych sportów, na przykład siatkówki.

Hotel przystosowany do potrzeb sportowców

Każdy zawodnik aspirujący do gry na profesjonalnym poziomie wie, jak ważna jest prawidłowa regeneracja. Z tego względu organizując obóz dla akademii, należy wybrać taki hotel, w którym młodzi piłkarze będą mieli zagwarantowane odpowiednie warunki do wypoczynku. Strefa odnowy biologicznej z gabinetami do masażu pozwoli przyspieszyć procesy regeneracji organizmu i zapobiec poważnym kontuzjom. Poza tym nie obejdzie się bez siłowni i sali fitness. Niezwykle istotne jest także właściwe odżywianie. Kucharze hotelowej restauracji powinni mieć doświadczenie w przygotowywaniu menu sportowego, pokrywającego zapotrzebowanie zawodników na składniki odżywcze. Dzięki odpowiednio skomponowanej diecie młodzi adepci piłki nożnej będą mieć niezbędną energię do treningów.

Dodatkowe atrakcje

Obóz dla akademii piłkarskiej to nie tylko ćwiczenia i regeneracja, ale także integracja. Warto zadbać o to, aby w przerwach między treningami uczestnicy zgrupowania mogli spędzać czas w swoim gronie na różne sposoby. Pozwoli im to lepiej się ze sobą poznać, co przełoży się na lepsze zrozumienie na boisku i wyniki. Duży wybór różnego rodzaju atrakcji oferuje na przykład Hotel Remes Sport & Spa pod Poznaniem, w Opalenicy. W dni wolne od intensywnego wysiłku fizycznego doskonale sprawdzą się aktywności na świeżym powietrzu, takie jak zawody w parku linowym czy turniej golfowy. Po ciężkich treningach lepszym wyborem będą mniej angażujące organizm rozrywki pod dachem, takie jak mecz bilardowy czy gra w kręgle, które pozwolą uczestnikom obozu miło spędzić wieczór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj