Alkomat to przydatne urządzenie, które powinien mieć pod ręką każdy kierowca. Jak wybrać najlepszy? Dlaczego precyzja pomiaru alkomatu jest ważna?

  1. Zdradliwy alkohol – ile należy odczekać, aby móc bezpiecznie wsiąść za kierownicę?
  2. Alkomat elektrochemiczny Alcofind pro x3 – dlaczego warto mieć go w domu?
  3. Na co zwrócić uwagę przy wyborze alkomatu?
  4. Jak poprawnie korzystać z alkomatu?

Zdradliwy alkohol – ile należy odczekać, aby móc bezpiecznie wsiąść za kierownicę?

Każdemu z nas czasem zdarzy się wybrać na spotkanie czy imprezę, podczas której będziemy korzystać także z napojów alkoholowych. Nie jest to samo w sobie niczym złym, o ile znamy swoje możliwości i nie podejmujemy ryzykownych aktywności w trakcie zabawy. W przypadku prowadzenia pojazdu jest to szczególnie istotne, ponieważ nawet niewielka ilość alkoholu we krwi może znacząco wpłynąć na nasze postrzeganie przestrzeni dookoła. Po spożyciu napojów zawierających alkohol powinniśmy również odczekać odpowiednio długo, zanim zdecydujemy się prowadzić – tak, aby przestał on na nas oddziaływać. Co do zasady czas, jaki powinniśmy pozostawić sobie na ustąpienie objawów jest zależny od naszego wzrostu oraz wagi, jednak przyjmuje się że powinno być to minimum 10 godzin w sytuacji, gdy nie przesadzaliśmy z ilością wina, piwa czy drinków. Najlepiej jednak podwoić tę ilość dla pewności lub skorzystać z alkomatu.

 alcofind pro x3

Alkomat elektrochemiczny Alcofind pro x3 – dlaczego warto mieć go w domu?

Każdy, kto ma wątpliwości co do swojej trzeźwości, może poprosić o bezpłatne badanie alkomatem na komendzie policji. Jest to jednak mało praktyczne, szczególnie gdy nie mamy żadnej w najbliższej okolicy. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest posiadanie własnego alkomatu – ważnym jest, aby urządzenie cechowało się ogromną precyzją wykonywanych pomiarów, tak abyśmy nie mieli wątpliwości co do wyniku. Alkomat, jak na przykład Alcofind pro x3, posiada certyfikaty jakości, co jest podstawą do brania wyników pokazywanych przez sprzęt za prawdziwe. Szeroki wyświetlacz alkomatu sprawia również, że nie będziemy mieć problemu z odczytaniem wyniku. Nie jest to bardzo kosztowny zakup, a zdecydowanie może poprawić naszą jakość życia oraz ułatwi uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji związanych z podróżowaniem krótko po korzystaniu z produktów zawierających alkohol.

 kalibracja alkomatu alcofind pro x3

Na co zwrócić uwagę przy wyborze alkomatu?

Podstawowym elementem dobrego alkomatu jest sensor. To od niego zależy dokładność pomiaru, a im lepszy sensor tym urządzenie będzie nam dłużej służyło. Elektrochemiczny sensor pro jest bardzo czuły, dzięki czemu mamy pewność co do otrzymywanych wyników. Urządzenie musi również posiadać świadectwo kalibracji pozwalające na użycie go zaraz po zakupie. Istotnym parametrem jest też sposób pomiaru – możemy zdecydować się na wersję z ustnikiem lub taką, która w ogóle nie wymaga fizycznego kontaktu aby zbadać nasz poziom alkoholu we krwi. Druga opcja jest lepszym wyborem w sytuacji, gdy z alkomatu ma docelowo korzystać więcej niż jeden kierowca.

 zestaw alkomat alcofind pro x3

Jak poprawnie korzystać z alkomatu?

Sam fakt, że posiadamy alkomat Alcofind pro x 3 jeszcze nie jest miarą sukcesu. Musimy również nauczyć się z niego korzystać, aby otrzymywać dokładne pomiary. Przede wszystkim nie powinniśmy używać urządzenia bezpośrednio po spożyciu alkoholu – należy odczekać co najmniej 30 minut, aby wynik był zgodny z rzeczywistością. Dokładny sposób postępowania znajdziemy w instrukcji urządzenia i może się on nieco różnić w zależności od wersji. Nie zapominajmy również o regularnym serwisie urządzenia, tak aby zawsze było w dobrym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj