Koniec lata zbliża się wielkimi krokami. Właśnie dlatego warto pomyśleć o generalnych porządkach. Co warto posprzątać, aby przygotować się na nadchodzącą jesień?

Generalne porządki warto zrobić nie tylko na wiosnę. Każda nadchodząca pora roku jest doskonałym czasem do tego, aby zadbać o czystość w swoim domu. O czym powinniśmy pamiętać pod koniec lata?

Umycie okien

Po lecie okna także mogą być brudne. Właśnie dlatego warto zdecydować się na ich umycie, aby przez czyste szyby do wnętrza docierało jak najwięcej słonecznego światła, którego w miarę zbliżania się zimy będzie przecież coraz mniej. Pamiętajmy o tym, aby umyć nie tylko szyby, ale także ramy okienne, które mogą być pokryte kurzem, pajęczynami i innymi zabrudzeniami.

Do umycia okien można wykorzystać myjki ręczne oraz specjalne myjki elektryczne, które szybko i skutecznie ściągają wodę z szyb. Praca będzie wtedy jeszcze łatwiejsza!

Generalne porządki w szafkach

Po lecie w szafach może pozostać wiele niepotrzebnych w nadchodzącej porze roku przedmiotów. Warto zatem zrobić generalne porządki na półkach, aby usunąć z nich to, czego już nie potrzebujemy. Dotyczy to przede wszystkim odzieży – koniec lata do doskonały moment na przegląd garderoby, odłożenie lżejszych strojów i przygotowanie tych cieplejszych, by były na wyciągnięcie ręki.

Pamiętajmy o tym, aby przy okazji wyczyścić półki od środka, a także zetrzeć kurze na wierzchu szafek, gdzie zwykle sprzątamy bardzo rzadko.

Dokładne umycie podłóg

Podłogi warto myć regularnie, najlepiej jeden lub dwa razy na tydzień. Nie możemy także zapomnieć o ich umyciu pod koniec lata, aby lśniły czystością!

W tym przypadku możemy wykorzystać poręczny mop, na przykład Leifheit mop, który wyposażony jest w specjalne myjki z mikrofibry. Korzystanie z mopa takiego jak Leifheit mop jest bardzo proste – podłogi będą czyste w mig!

Wypranie tekstyliów

Poszewki dekoracyjne na poduszki, koce, narzuty na łóżka, zasłony, firanki – te tekstylia także warto prać regularnie. Pod koniec lata warto także wrzucić je do pralki, aby odświeżyć je i nadać im ładny zapach.

Pamiętajmy o tym, aby dokładnie zapoznać się z informacjami dotyczącymi prania umieszczonymi na metkach!

Gdy zbliża się koniec lata, warto urządzić w domu generalne porządki, aby przygotować się na nadchodzącą jesień!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj