Monitor do gier musi odznaczać się najwyższą możliwą jakością obrazu, a także wysoką częstotliwością odświeżania ekranu. Nie można zapomnieć także o technologiach, które wspierają sprawne przesyłanie obrazu z karty graficznej. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Monitor 32 cale – wysoka jakość w parze ze sporą przestrzenią wyświetlania

Aby móc cieszyć się odpowiednimi wrażeniami z gier, warto wybrać monitor, który zapewnia zarówno wysoką rozdzielczość, jak i odpowiednie gabaryty oraz dodatkowe funkcje dla graczy. Tego typu urządzenia można znaleźć między innymi w ofercie Samsunga – jednym z nich jest monitor 32 cale LU32J590UQRXEN. Dzięki rozdzielczości UHD oraz możliwości wyświetlania aż miliarda kolorów model ten jest w stanie zapewnić bardziej realistyczny poziom detali, znacznie zwiększając poczucie immersji w grze.

Jedną z opcji, jakie oferuje ten monitor 32 cale od południowokoreańskiego producenta, jest specjalny Tryb Gry. Jak działa to rozwiązanie? Po jego włączeniu kontrast ekranu jest automatycznie dostosowywany w zależności od kolorystyki sceny. W efekcie gracze mogą zauważyć więcej detali w ciemnych obszarach i zyskać przewagę nad przeciwnikami. Na uwagę zasługuje także funkcja FreeSync. Jest to technologia przygotowana przez AMD, która pozwala osiągnąć optymalną synchronizację z kartami graficznymi tego producenta. Dzięki temu rozrywanie i zacinanie się obrazu zostaje zredukowane. W ofercie Samsunga można także znaleźć wiele innych atrakcyjnych modeli dla graczy i nie tylko. Aby zapoznać się z dostępnymi produktami, odwiedź stronę producenta.

Monitor gamingowy od Samsunga – poznaj najlepsze modele

Czym powinien wyróżniać się monitor gamingowy? Urządzenia z tej kategorii to najczęściej topowe propozycje, które łączą sporą rozdzielczość z minimalnym czasem reakcji matrycy oraz wysoką częstotliwością odświeżania obrazu. Doskonałym przykładem produktu o takiej specyfikacji jest monitor gamingowy Odyssey Neo G9 – to propozycja skierowana do najbardziej wymagających graczy. Przekątna ekranu wynosi tutaj 49 cali, a rozdzielczość to 5K, czyli 5 120 × 1 440 pikseli. Takie parametry sprawiają, że na ekranie bez problemu zmieści się cała scena gry. To także kolejna szansa na osiągnięcie lepszych wyników w rywalizacji multiplayer – monitor ultrawide pozwala na przykład zobaczyć całe boisko w grach sportowych czy osiągnąć szersze pole widzenia w tytułach FPS.

Co jeszcze oferuje monitor gamingowy Odyssey?

Częstotliwość odświeżania na poziomie 240 Hz oraz czas reakcji wynoszący zaledwie 1 ms – takie połączenie sprawia, że Odyssey Neo G9 może wyświetlać obraz płynniej nawet przy wyjątkowo intensywnej rozgrywce. Całość uzupełnia zakrzywienie 1000R, dzięki któremu wrażenia z gry mogą być jeszcze lepsze. To nie koniec zalet – warto zwrócić uwagę także na tryby Picture-by-Picture oraz Picture-in-Picture, które umożliwiają wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł w tym samym czasie bez utraty jakości. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie sprawdzi się nie tylko jako monitor gamingowy, lecz także narzędzie do pracy umożliwiające wykonywanie wielu zadań naraz.

Artykuł powstał przy współpracy z Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj