Wrastające paznokcie to problem często bagatelizowany przez pacjentów. Pierwsze objawy mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka, a gdy pojawi się pierwszy ból, staramy się go ignorować. Rosnąca popularność placówek takich jak gabinet podologiczny Poznań sprawia, że coraz więcej osób troszczy się o zdrowie i kondycję swoich stóp. Dlaczego warto dbać nie przez cały rok?

Naucz się poprawnie obcinać paznokcie

Jest wiele czynników, które mogą spowodować odkształcenie paznokcia, co w konsekwencji prowadzi do wrastania płytki paznokciowej w skórę palca. Najczęściej problem pojawia się, gdy nieumiejętnie skracamy nasze paznokcie. Wiele osób ma tendencje do zbyt krótkiego obcinania oraz obcinania „na okrągło”, powoduje to pojawienie się wrastających paznokci w Poznaniu.

Wygodne obuwie to podstawa

Nadmierny ucisk na palec spowodowany noszeniem zbyt ciasnego obuwia lub butów na obcasie jest kolejną przyczyną schorzenia. Przy zakupie obuwia powinniśmy kierować się przede wszystkim komfortem chodzenia, wygląd powinien być sprawą drugorzędną. Niestety wiele osób woli wybrać modne i dobrze wyglądające buty, które często nie zawsze są zdrowym wyborem dla naszych stóp. Codzienne noszenie wysokich obcasów to kolejny błąd popełniany przez pacjentów.

W zdrowym ciele zdrowe stopy

Na zdrowie naszych stóp ogromny wpływa ma ogólna kondycja naszego ciała. Wrastające paznokcie Poznań mogą pojawić się u osób z nadwagą. Zbyt duże obciążenie palców prowadzi do regularnego ucisku paznokcia i w konsekwencji wbijania się go w wały okołopaznokciowe. Osoby chore na cukrzycę powinny szczególnie dbać o stan swoich stóp. Również u kobiet w ciąży może pojawić się problem, spowodowany szybkim przybieraniem wagi w krótkim czasie.

Do kogo udać się po pomoc?

Wiele osób borykających się z problemem wrastających paznokci intuicyjnie pomyśli o wizycie u chirurga. Wielu chirurgów proponuje wycięcie paznokcia, co w wielu przypadkach nie daje pożądanych rezultatów, a nawet może pogorszyć sytuację. Podolog (np. Anmedica Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy) czyli specjalista od leczenia chorób stóp, posiada wiele nieinwazyjnych oraz dużo bardziej skutecznych metod leczenia wrastających paznokci. Warto z ciekawości umówić się do niego na wizytę i sprawdzić, czy rzeczywiście nasze stopy są zdrowe.

1 KOMENTARZ

  1. Wow! A ja się męczyłam u chirurga ://// gdyby mi ktoś 4 miesiące temu powiedział, że istnieje ktoś taki jak podolog… Mam nauczkę na przyszłość. Wrastające paznokcie to zło 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj