W ostatnich latach wzrasta świadomość konsumentów. Decydujemy się na produkty jak najlepszej jakości, rozpoznajemy certyfikaty, uczymy się czytać składy. Powinniśmy wybierać z głową także ryby – na przykładzie łososia pokażemy Ci, na co warto zwracać uwagę.

1. Zwracaj uwagę na certyfikaty

Certyfikaty pomagają identyfikować ryby jako te hodowane w godnych warunkach. Wbrew pozorom standardy hodowli ryb, które trzeba osiągnąć, aby otrzymać certyfikat są naprawdę na wysokim poziomie. Etyczna hodowla to także taka, która ogranicza negatywny wpływ na środowisko i lokalną społeczność. Ekologia jest w końcu naprawdę ważnym czynnikiem w naszych czasach – coraz więcej osób interesuje się ochroną środowiska! Najpopularniejszym certyfikatem zapewniającym nas o pewnym źródle jest certyfikat ASC – a najwięcej tego rodzaju certyfikatów posiada MOWI łosoś.

2. Wybieraj marki z wieloletnim doświadczeniem

To proste – firmy, które spełniają certyfikaty, a ponadto zajmują się hodowlą ryb od pokoleń, hodują lepsze jakościowo ryby z korzeniami w Norwegii. Takie osoby mają szerokie pojęcie o genetyce i specyfice gatunku, a dzięki temu – hodują najlepsze odmiany łososia. Takie, które są silne, zdrowe i dobrze zbudowane – co potem przekłada się na jakość i smak spożywanego mięsa ryby. Warto zainteresować się tematem już dziś i znaleźć najlepszą markę dla siebie!

3. Kupuj u sprawdzonych dostawców

Niestety, w większości supermarketów nie znajdziemy dobrego łososia. Oczywiście kupiony w nich łosoś jest całkiem smaczny, ale zawiera mniej kwasów omega-3 i witamin, a w dodatku: nie spełnia rygorystycznych wymogów do certyfikacji. Najlepiej zakupić łososia od sprawdzonego dostawcy (lub przez Internet), jeśli chcemy poczuć realną różnicę. Taki łosoś jest pyszny, zdrowy i bogaty w mikroelementy! Na łososiu nie warto oszczędzać – szczególnie, jeśli przygotowujemy wykwintną kolację lub… jesteśmy na diecie. Warto wziąć przykład z najlepszych szefów kuchni, którzy wybierają wyłącznie produkty najlepszej jakości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here