Posiadając odpowiedni budżet sięgający od 2 mln złotych wzwyż, można zdecydować się na budowę domu typu rezydencja. Tego typu budynek charakteryzuje się najwyższym komfortem, dodatkowymi pomieszczeniami do rekreacji, a także dużą powierzchnią użytkową od około 300 do nawet 1000 m2. Jak przygotować się do budowy dużego domu typu rezydencja?

Jak wybrać projekt budowlany domu typu rezydencja? 

Przed przystąpieniem do wyboru projektu domu, należy znaleźć i zakupić działkę budowlaną. Trzeba sprawdzić działkę pod względem możliwości zagospodarowania przestrzennego i warunków glebowych. Na tej podstawie można już wybrać konkretny projekt. Może się okazać, że Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub warunki zabudowy dla danej działki, gdy nie jest objęta MPZP, uniemożliwia postawienie tam domu wielokondygnacyjnego. W owym planie można znaleźć informacje o tym jak powinien być usytuowany budynek względem granicy działki i sąsiadujących budynków. Jeśli działka jest wystarczająco duża, to można nawet wybudować jednokondygnacyjny dom typu rezydencja. Zwykle nie ma też problemu z wybraniem projektu domu z poddaszem użytkowym. Chodzi bowiem o to, by dom nie był wyższy od sąsiadujących budynków. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego może również znaleźć się wymóg dotyczący kąta nachylenia czy pokrycia dachowego, a nawet stylu architektonicznego budynku czy koloru elewacji.

Po sprawdzeniu tych kwestii już wiadomo jaką powierzchnię zabudowy może mieć budynek i wybrać taki projekt, by powierzchnia użytkowa odpowiadała bieżącym, ale i przyszłym potrzebom inwestora. Ciekawe projekty domów o prostej konstrukcji, ale i dworkowych można znaleźć na stronie: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Przykładowo planując powiększenie rodziny czy zakładając, że może się powiększyć należy zapewnić sypialnię dla każdego z domowników plus jedną więcej. Ponadto na dwóch domowników powinna przypadać jedna toaleta. W ten sposób można zapewnić komfort. Wybór projektu dużego domu typu rezydencja wiąże się z zastosowaniem takich technologii czy źródła ciepła, by zapewnić jak największą energooszczędność. Jeżeli szukacie projektów domu typu rezydencja energooszczędnych lub pasywnych o powierzchni użytkowej od około 300 do nawet 1000 m2, to znajdziecie je na stronie: https://new-house.com.pl/rezydencje#gotowe-projekty. Możecie zdecydować się na gotowy projekt, ale i zaadaptować go do swoich potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać projekt domu tworzony od podstaw. Może zawierać projekt znajdującego się w budynku basenu, sali kinowej, biblioteki i innych dodatkowych pomieszczeń.             

Wybór firmy budowlanej jest kluczowy – postaw na doświadczonych fachowców i kompleksowe usługi 

Kiedy już macie wybrany projekt i sporządzoną mapę do celów projektowych, możecie załatwić formalności z dostawcami mediów. Ważny jest oczywiście wybór firmy budowlanej. Warto wybrać taką, która pomoże w załatwieniu formalności, wyborze działki, stworzy projekt i pomoże w zdobyciu niezbędnych dokumentów i pozwolenia na budowę. Istotne znaczenie ma posiadane przez nią doświadczenie także w budowie domów energooszczędnych i pasywnych. Warto sprawdzić opinie o firmie, czy można liczyć na rzetelną realizację projektu według harmonogramu, bez długich przestojów, a także szybkie rozwiązywanie ewentualnych problemów i kompleksowe doradztwo. Z New House zrealizujecie swoje marzenie o domu typu rezydencja. Koniecznie sprawdźcie ofertę na stronie: https://new-house.com.pl/rezydencje#budowa-rezydencji. Możecie zaadaptować projekt do swoich potrzeb.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj