Garderoba pozwala na wygodne przechowywanie odzieży, dodatków, biżuterii, obuwia, a nawet części z domowych sprzętów. Organizujemy tu miejsce dla torebek, plecaków i walizek. Jednym słowem to wielofunkcyjne pomieszczenie, w którym można także wyodrębnić niewielką część na zaciszny kącik – do przymierzania i oglądania się przed lustrem, ale i po to, by w ciszy i odosobnieniu poczytać książkę.

Jak zatem właściwie dobrać lampy do garderoby, która spełnia tak wiele funkcji i jest czymś więcej niż klasyczną szafą na ubrania?

Najważniejsze zasady oświetlania

Oświetlając garderobę musimy pamiętać o tych samych zasadach, co w przypadku wybierania lamp do innych pomieszczeń. Powinniśmy zatem zadbać o to, by w centralnym punkcie znalazła się lampa o roli oświetlenia głównego. Do tego przydadzą się lampy montowane bocznie, jeśli w garderobie wydzielamy miejsce na kącik do relaksu.

Oświetlenie dekoracyjne nadaje zaś charakteru całej przestrzeni. Nie musi mieć jednak formy tradycyjnych lamp i lampek, sprawdzą się bowiem te, które zagoszczą zamontowane bezpośrednio w półkach – ozdobią, ale i dobrze rozświetlą wnęki, w których przechowujemy rozmaite ubrania czy dodatki.

Nie możemy zapominać o tym, że nieco inaczej będziemy oświetlać garderobę z dostępem do okna, przestronną i jasną, i tę, która jest niewielka, ciemna i nie może liczyć na światło naturalne. Produkty oświetleniowe do każdej z tych wersji znajdziemy w sklepie https://lightplus.pl/.

Oświetlenie sufitowe – co wybrać?

Przejdźmy do szczegółów – co sprawdzi się na oświetlenie sufitowe? W wysokiej i przestronnej garderobie można postawić na klasyczne lampy wiszące. W mniejszej i dość niskiej lepiej sprawdzi się plafon. Obie propozycje zapewnią równomierne oświetlenie garderoby, jednak będą się inaczej prezentowały.

Atutem plafonów jest minimalizm, poza tym na rynku dostępne są dekoracyjne i bardzo ciekawe formy plafonów, które na pewno nie wieją nudą. Z kolei lampy wiszące mogą oferować regulowaną linkę, ale i dużo punktów świetlnych, a do tego bardzo określony styl.

Kinkiety – przydatne punkty na ścianach

Jeśli tworzymy kącik do relaksu, a nawet przymierzania ubrań i butów wygodnie siedząc na sofie, postawmy na oświetlenie ścienne boczne. W tej roli świetnie sprawdzą się kinkiety. Dobierzemy klosz, barwę światła oraz kierunek jego padania, przez co uzyskamy dokładnie taki efekt, jakiego oczekujemy.

Oświetlenie funkcjonalne i dekoracyjne zarazem

Oświetlenie dekoracyjne to nie muszą być typowe lampki ozdobne, stołowe czy LED-owe kule, choć i od nich nie trzeba stronić! Co w zamian? Świetnie sprawdzą się podświetlane drążki w części wiszącej oraz LED-owe listwy, które oświetlą półki i wnęki. Nadadzą klimatu i uatrakcyjnią całą garderobę. A o tym, jakie jeszcze lampy warto wybierać do domowych wnętrz można poczytać na stronie http://artystycznewnetrza.pl/.

Zapoznajmy się z ofertą rynkową i znajdźmy lampy, które wpiszą się w charakter i dodadzą funkcjonalności garderobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj