Jak skutecznie rozprawić się z jesienną chandrą?

Wieczna bieganina. Permanentny brak czasu na cokolwiek. Goniące terminy, życie pod ciągłą presją. Niestety, dzisiaj są to dosyć powszechne zjawiska. Mamy coraz mniej czasu na wykonanie swoich obowiązków, nie mówiąc już o czasie wolnym, który chciałoby się poświęcić dla siebie; na własne przyjemności lub rozrywki. Szczególnie może doskwierać to w okresie jesienno-zimowym, kiedy aura pogodowa na zewnątrz nie zachęca do dalekich eskapad. Choć co prawda w tym roku listopad jest niezwykle łaskawy jeśli chodzi o temperaturę i dawki słońca, to nadal poranki i późne wieczory mocno ochładzają atmosferę. Jeżeli jednak jesteście zwolennikami relaksu w domowym zaciszu, np. z najbliższą rodziną, a nie zawsze macie pomysł jak odprężyć się po ciężkim dniu, to z pomocą, poza ciepłą i relaksującą kąpielą, może przyjść dobra książka – jeden z największych sprzymierzeńców ludzi z wyobraźnią.

Jakiś czas temu  utarł się schemat, że najlepszym scenariuszem zimny, deszczowy, jesienny wieczór jest zestaw złożony z koca, ciepłej herbaty i dobrej książki. No, ewentualnie gorąca czekolada zamiast tej herbaty. Aczkolwiek coś w tym w jest. Gdy za oknem chmurno i ponuro, nic nie sprzyja temu, żeby wychodzić z domu i nie pozostaje nic innego, jak oddać się wspaniałej lekturze.

Od romansu po dokument

Kategorii książek jest mnóstwo, więc i wybór bogaty. Każdy może znaleźć to co lubi, lub to, na co akurat ma ochotę. Jedni ludzie preferują wieczory spędzone z kryminałem w dłoni, inni doceniają dobrze napisaną biografię nietuzinkowej postaci. Zazwyczaj jednak i tak na domowych półkach z książkami dominują światowe bestsellery książkowe. Czy to dzieło Stephen’a Kinga, czy kogoś z naszego krajowego podwórka jak Remigiusza Mroza, takie książki zawsze się sprzedają. Trendy zmieniają się nieustannie, ale są tytuły oraz autorzy o niezachwianej pozycji na rynku literackim. Takie książki charakteryzuje nasycenie najlepszych cech danego gatunku połączone z odpowiednio barwnym językiem i szczególnie lekkim piórem. Naprawdę rzadko zdarza się, aby jakiś tytuł najbardziej popularnych autorów/autorek był nieudany lub nie wzbudził jakiegokolwiek zainteresowania.

Jeżeli więc szukacie alternatywnych planów na spędzenie miłego oraz odprężającego wieczoru, a większość filmów i seriali na Netflixie macie już za sobą i szukacie czegoś nowego, to nie pozostało wam nic innego jak wyszukać odpowiednią książkę o odpowiedniej grubości  i zatracić się na kilka godzin w otchłani bezkresnej wyobraźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj