Wilgoć stanowi często lekceważone zagrożenie dla całej konstrukcji obiektu budowlanego. Jednak uszczelniający system do skutecznej ochrony pomieszczeń wilgotnych oraz mokrych potrafi skutecznie i prawidłowo zabezpieczyć cały budynek przed niebezpiecznym działaniem wody.

Woda to źródło życia. Czy jednak w każdej sytuacji? Woda w zderzeniu z obiektami budowlanymi jest niebezpieczna, ale też potrafi być bardzo cierpliwa. Jej niszczycielska siła w konstrukcji budynku polega na systematycznym i długotrwałym atakowaniu ścian i podłóg w dokładnie tych samych miejscach.

Obawy dotyczą najczęściej wody znajdującej się w gruncie, systematycznie podmywającą fundamenty domu. Jednak wilgoć stanowi zagrożenie dla całej konstrukcji obiektu. Deszcz i śnieg, a nawet wilgoć w powietrzu są agresywna wobec ścian i dachu oraz elementów będących poza bryłą budynku, czyli wobec balkonów i tarasów.

Bez prawidłowego zabezpieczenia, cały obiekt budowlany jest zagrożony. Czyli nie przeprowadzając hydroizolacji możemy znaleźć się w sytuacji, w której trzeba będzie rozwiązać problem pleśni i grzybni na podłodze i ścianach, która szczególnie szybko rozprzestrzeni się w okolicach łazienki i kuchni. Kiedyś popularne okładziny ceramiczne do powstrzymania naporu wilgoci mają taką podstawową wadę, że nie zawsze funkcjonują zgodnie z oczekiwaniami. Obecnie obserwujemy dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii budowlanych, w tym związanych z zabezpieczeniem obiektu przed oddziaływaniem wilgoci.

Tylko dokładna i całościowa eliminacja wilgoci wnikającej często z pomieszczeń mokrych i wilgotnych powstrzyma rozwój chorobotwórczych pleśni. Żeby je powstrzymać, musimy chronić się przed wilgocią, a do tego niezbędne jest użycie izolujących preparatów pod płytkami ceramicznymi.

Wykonanie optymalnej hydroizolacji w środku budynku wiąże się z kilkoma dokładnie przeprowadzonymi etapami prac. Każdy etap dotyczy odpowiedniego zastosowania produktu mającego określone właściwości. Jednak dopiero wszystkie elementy łącznie tworzą skutecznie służące obiektom hydroizolacje, warto więc w czasie prac wykonawczych korzystać ze sprawdzonych systemowych rozwiązań ochronnych.

Funkcjonująca w ramach międzynarodowej grupy Saint-Gobain marka Weber od lat specjalizuje się w wodochronnych rozwiązań dla budynku i jego poszczególnych elementów wewnątrz i na zewnątrz. Innowacyjne systemy oraz produkty służące do hydroizolacji, a wdrożone przez markę Weber to rozwiązania trwałe i nowoczesne. Używając specjalistyczne materiały izolacyjne jesteśmy w stanie stworzyć świetną hydroizolację dla nowo wznoszonych i remontowanych budynków.

W ofercie Webera znajdziemy innowacyjną folię w płynie, doskonałą do prawidłowej hydroizolacji łazienki. Z jej pomocą stworzymy dokładne uszczelnienia pod wanną, czy też pod kabiną prysznicową oraz w pobliżu umywalki.

Szeroki wachlarz rozwiązań hydroizolacyjnych ułatwi zabezpieczenie całej konstrukcji hali, czy też podziemnego parkingu, ale też uszczelni taras w domu jednorodzinnym oraz balkon w mieszkaniu w bloku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj