Jaki pakiet Microsoft Office 365 dla firmy wybrać? Porównanie dostępnych opcji

Microsoft Office 365 to usługa subskrypcji, zapewniająca dostęp do takich aplikacji, jak Word, Excel czy PowerPoint – z bieżącymi aktualizacjami, poprawkami, ulepszeniami zabezpieczeń oraz dostępem do pomocy technicznej. W ofercie Microsoft Office 365 znajdziemy różne plany usługi – do użytku osobistego, domowego, dla małych i średnich przedsiębiorstw, dużych firm i korporacji, szkół i uczelni wyższych, a także dla organizacji pozarządowych. Jaki plan wybrać dla swojej firmy? Przyglądamy się najpopularniejszym opcjom.

Office 365 dla firm – Business Essentials

Business Essentials to najbardziej ekonomiczny spośród planów dedykowanych firmom. Niestety, jego niska cena przekłada się na ograniczenie dostępnych funkcji.

Microsoft Office 365 Business Essentials przeznaczony jest dla użytkowników, którzy posiadają już pakiet Office 2013 lub 2016, zainstalowany na swoich komputerach. Plan nie zawiera aplikacji (takich jak Word, OneNote, Excel czy PowerPoint), a jedynie jest rozszerzeniem dla tych, które istnieją lokalnie. Business Essentials „dodaje” do posiadanego pakietu Office takie funkcje, jak Sharepoint, dysk OneDrive, pocztę Exchange, Skype for Business czy aplikację Microsoft Teams. Z usług Business Essentials może korzystać maksymalnie 300 osób.

Microsoft Office 365 – plan Business

Kolejną wersją Office 365 dla firm jest plan Business. W odróżnieniu od poprzedniego wariantu zawiera on aplikacje Office (nie trzeba posiadać zainstalowanego pakietu), takie jak:

  • Word,
  • Excel,
  • PowerPoint,
  • Outlook,
  • OneNote,
  • Publisher (dostępny tylko na komputery PC),
  • Accsess (dostępny tylko na komputery PC).

Dodatkowo, w ramach pakietu otrzymujemy dostęp do dysku OneDrive dla firm.

Pakiet Microsoft Office Business w ramach jednej licencji może zostać zainstalowany na 5 komputerach, 5 smartfonach oraz 5 tabletach.

Business Premium – zaawansowany plan Office 365 dla firm

Plan Business Premium łączy w sobie zalety dwóch powyższych wariantów Office 365. Po pierwsze, zawiera dostęp do wszystkich aplikacji Office, które mogą zostać zainstalowane na 15 urządzeniach (podobnie jak w przypadku planu Business). Po drugie, oferuje on rozwiązania chmurowe, znajdujące się w planie Business Essentials.

Co istotne, Microsoft Office Business Premium jest nieznacznie droższy od pakietu Business, dlatego w wielu przypadkach będzie rozwiązaniem korzystniejszym.

Który z dostępnych planów Office 365 dla firm wybrać? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sami, analizując potrzeby swojego przedsiębiorstwa. Jeżeli posiadamy już pakiet Office, najlepszym rozwiązaniem będzie Business Essentials. Przedsiębiorstwa, dla których priorytetem są usługi w chmurze i które nie potrzebują dostępu do aplikacji Office, powinny zdecydować się na plan Business. Firmy, które nie posiadają pakietu Office, a wymagają dostępu do aplikacji i do rozwiązań chmurowych, mogą postawić na plan Business Premium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj