Pierwsza komunia jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Dlatego prezent, jaki otrzyma w tym dniu, powinien być dla niego wyjątkową pamiątką. Już od wielu lat, jednym z najczęściej wręczanych prezentów z okazji tej doniosłej uroczystości, jest zegarek komunijny. Szeroka oferta pozwala dobrać ciekawy i praktyczny model, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Czym się kierować przy zakupie zegarka komunijnego?

Szeroka oferta różnego rodzaju zegarków komunijnych wcale nie ułatwia wyboru modelu i wzoru. W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę wymiar praktyczny. Należy zastanowić się, czy dziecko będzie nosiło zegarek codziennie, czy będzie on służył jako ozdoba na specjalne okazje. Pasek może być bowiem wykonany albo ze skóry, albo z tworzywa sztucznego, dlatego ważne jest, czy dziecko będzie w stanie zadbać o to, aby nie zamoczyć zegarka. Jeżeli ma on mu służyć do codziennego użytku, warto celować w wodoszczelne modele. Ponadto można dobrać wzór, odpowiadający zainteresowaniom dziecka, na przykład z motywem sportowym czy motoryzacyjnym. Dostępnych jest też wiele modeli, z wizerunkami znanych bohaterów. Warto jednak wziąć pod uwagę, ze zegarek komunijny może służyć przez długie lata, dlatego bezpieczniej jest wybrać bardziej uniwersalny wzór. Nawet najbardziej uwielbiany w danym momencie bohater, może za jakiś czas odejść w zapomnienie. Nie bez znaczenia jest również mechanizm zegarka, który może być automatyczny, mechaniczny bądź solarny. Zegarek komunijny wyposażony w pierwszy z nich, czyli mechanizm automatyczny, jest najmniej praktycznym rozwiązaniem, ponieważ jego działanie determinowane jest regularnością korzystania z czasomierza. Warto również zwrócić uwagę na tarczę, która może być albo analogiczna, albo elektroniczna, i zastanowić się, która z nich będzie dla dziecka łatwiejsza w użytkowaniu.

Pamiątka na długie lata

Moda na prezenty komunijne jest wyjątkowo zmienna. Każdego roku na rynek trafiają różne innowacyjne sprzęty i urządzenia, które stają się dziecięcym marzeniem. Zegarki wciąż pozostają obowiązkowym prezentem komunijnym, aczkolwiek funkcje, w jakie są one wyposażone, są coraz bardziej nowoczesne. Zegarek komunijny to nie tylko praktyczny prezent, ale i piękna pamiątka. Aby podkreślić doniosłość okazji, z której jest on wręczany, można opatrzyć go pamiątkowym grawerunkiem. Dzięki niemu nabierze on wyjątkowego charakteru. Taki prezent mogą wręczyć zarówno rodzice, jak i dziadkowie oraz rodzice chrzestni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj