Twoje zęby są nieestetycznie przebarwione? A może są nierównej długości i jeden ząb (lub więcej) jest zbyt krótki – nie pasuje do pozostałych? Nie musisz już dłużej martwić się o swój wygląd. Rozwiązaniem Twoich problemów z brzydkimi zębami może być bonding, który w Łodzi zyskuje coraz większą popularność.

Bonding? A co to takiego?

Jest to nic innego jak nieinwazyjny zabieg polegający na odbudowie kompozytowej powierzchni zębów. Kompozytem jest tutaj specjalna żywica, która wypełnia drobne uszkodzenia, ukruszenia, a także wyszczerbienia, otarcia, przebarwienia i inne tego typu ubytki, które pojawiają się na zębach.

Jeżeli mieszkasz w stolicy województwa łódzkiego i Twoim największym zmartwieniem są nierówne bądź zaśniedziałe zęby, to koniecznie udaj się na bonding. Łódź to duże miasto, więc z pewnością znajdziesz tu przynajmniej kilka przychodni, klinik, czy gabinetów stomatologicznych. Zapoznaj się z ich ofertą, aby sprawdzić, czy oferują w pakiecie również bonding.

Największą zaletą bondingu zębów jest możliwość szybkiej zmiany kształtu zęba. Dodatkowo zabieg ten cechuje bardzo krótki czas wykonania oraz to, że efekty widoczne są już po pierwszej wizycie. Co więcej, w tej procedurze odbudowy kompozytowej nie ma konieczności szlifowania zębów. Implementacja materiału żywicznego odbywa się na powierzchni naturalnej zębów. Bonding nie wymaga również żadnego znieczulenia. Jest to całkowicie bezbolesny sposób na natychmiastową metamorfozę uśmiechu.

Kiedy bonding jest wskazaniem, a kiedy nie?

Bonding jest doskonałym rozwiązaniem dla niewielkich problemów z uzębieniem. Najistotniejsze jest jednak to, że można go wykonać jedynie na zdrowych zębach. Jeżeli w Twojej jamie ustnej dentysta zdiagnozował próchnicę bądź choroby przyzębia, to wykonanie bondingu nie będzie możliwe. Poprawa wyglądu zębów za pomocą żywic kompozytowych może nastąpić dopiero po całkowitym wyleczeniu zmian.

Bondingu w Łodzi nie wykonasz również, gdy cierpisz na bruksizm, czyli nocne zgrzytanie zębami. Ta metoda nie jest wskazana również w przypadku nałogowego ścierania zębów – najpierw należy wyeliminować problem. Co innego, jeżeli chodzi o przebarwienia. Jest to doskonała metoda na przywrócenie zębom śnieżnobiałego koloru.

Oprócz przebarwień bonding możesz wykonać również, gdy masz nieestetyczne przerwy między zębami. Jest to skuteczna metoda na walkę z nierównymi, pękniętymi, połamanymi oraz zniekształconymi zębami – jeżeli oczywiście są one zdrowe.

Gdzie można zrobić bonding w Łodzi?

Chcesz wykonać bonding, ale nie wiesz, gdzie wykonuje się tego typu zabiegi? Jeżeli żaden z Twoich znajomych lub rodziny nie korzystał wcześniej z bondingu, zajrzyj do Internetu. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „bonding Łódź” Twoim oczom ukażą się centra stomatologiczne, kliniki oraz inne gabinety dentystyczne, które w swojej ofercie mają bonding. Spójrz na opinię, sprawdź inne usługi i wybierz taką placówkę, która Twoim zdaniem wykonuje tego typu zabiegi najlepiej.

Efekty bondingu, przy zastosowaniu odpowiednio dobranych materiałów kompozytowych, mogą utrzymać się nawet to pięciu lat. Aby je wydłużyć, ważne są dobre nawyki higieny jamy ustnej. Regularne szczotkowanie, nitkowanie oraz używanie płynu do płukania ust.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj