Uszkodzenie karoserii to częsty problem polskich kierowców. Dzieje się tak z uwagi na różne warunki na drogach, kolizje czy drobne uszkodzenia parkingowe. Na szczególną uwagę zasługują jednak warunki atmosferyczne, a zwłaszcza nagłe i obfite gradobicia, które w ciągu kilku minut mogą diametralnie wpłynąć na estetykę pojazdu. Co zrobić w takiej sytuacji? W jaki sposób naprawić pojazd?

Dlaczego warto zdecydować się na naprawę karoserii metodą PDR?

Gradobicie to zjawisko atmosferyczne, z którym mamy do czynienia regularnie wiosną i latem. Po kilku minutach intensywnych opadów karoseria samochodu może być w naprawdę kiepskiej kondycji. Wówczas kierowcy poszukują serwisów, które zajmą się jej naprawą. Jednym z lepszych rozwiązań, jeśli chodzi o usuwanie wgnieceń po gradobiciu, jest wykorzystanie metody PDR.

Jest to świetny sposób dla tych, którym zależy na zachowaniu oryginalnego wyglądu pojazdu. Dzięki omawianemu serwisowi powłoka oraz kolorystyka nie zmienią się, co miałoby miejsce w przypadku tradycyjnych sposobów naprawy, na przykład lakierowania. W związku z tym PDR sprawdzi się zarówno wśród kierowców, którym zależy na estetyce pojazdów, jak i tych, którzy planują sprzedaż samochodu.

Czy metoda PDR to najlepszy sposób naprawy samochodu po gradobiciu?

Dobór odpowiedniej metody naprawy karoserii po gradobiciu powinien być uzależniony od tego, ile wgnieceń się pojawiło, jaki jest ich rozmiar oraz w jakich miejscach się znajdują. Czasami zdarza się tak, że opady gradu są tak silne i obfite, że serwis jest nieopłacalny. Oprócz tego nie każde uszkodzenie można usunąć przy pomocy metody PDR. O to, w jaki sposób poradzić sobie z taką sytuacją i z jakiej usługi warto wówczas skorzystać, zapytaliśmy naszego rozmówcę, czyli specjalistę z firmy zajmującej się auto detailingiem w Warszawie Real Auto Service Studio, który wyjaśnił:

– Paintless Dent Repair to jedna z chętniej wybieranych metod pozbywania się wgnieceń z karoserii. Prace przebiegają szybko, a do tego są stosunkowo niedrogie. Nie jest to jednak sposób bez wad. Odstawiając samochód do serwisu, trzeba poddać ocenie blacharza, czy pojazd nadaje się do takiej naprawy. Nie jest to możliwe przede wszystkim w sytuacji, w której doszło do uszkodzenia lakieru albo załamania blachy. Jeżeli na karoserii powstało dużo wgnieceń, lepiej zdecydować się na tak zwaną metodę na klej, która polega na podgrzaniu substancji przy pomocy pistoletu. Kolejnym krokiem prac jest nakładanie go na miejsce, w którym postało wgniecenie na skutek opadów gradu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj