Bez akumulatora żaden motocykl nie byłby w stanie funkcjonować. Na rynku dostępnych jest wiele akumulatorów do motocykla, które różnią się między sobą parametrami, dlatego wielu właścicieli tych pojazdów może mieć mały problem z wyborem odpowiedniej baterii. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać akumulator do motocykla i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie!

Rodzaje akumulatorów motocyklowych

Dostępne na rynku akumulatory motocyklowe różnią się między sobą nie tylko w kwestii parametrów. Asortyment jest także zróżnicowany pod kątem cenowym. To sprawia, że możesz dopasować ofertę do swoich możliwości finansowych. Do wyboru masz akumulatory:

  • kwasowo-ołowiowe, w których znajduje się płynny elektrolit, wymagający uzupełniania. Są to najtańsze i najbardziej popularne akumulatory motocyklowe do pojazdów o nierozbudowanej elektryce. Mogą być one montowane tylko w pozycji pionowej,
  • litowo-jonowe – są dużo lżejsze od akumulatorów kwasowo-ołowiowych (nawet o 80%). Dzięki temu umożliwiają osiągnięcie większego przyspieszenia i lepszej wydajności motocykla. Baterie te mogą być zamontowane w dowolnej pozycji w motocyklach sportowych,
  • AGM – składają się z mat z włókna szklanego znajdującego się po obu stronach bieguna. Są odporne na wibracje i mogą być montowane w dowolnej pozycji w motocyklach z zaawansowanym osprzętem elektrycznym,
  • żelowe – stosowane w nowych motocyklach o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Znajduje się w nich kwas z dodatkiem krzemionki, która zagęszcza substancję. To sprawia, że akumulator może pracować pod nachyleniem do 90 stopni.

Jak dobrać akumulator do motocykla i o czym pamiętać przy jego zakupie?

Akumulator motocyklowy odpowiada za rozruch oraz zasilanie całego układu elektrycznego, dlatego konieczny jest najwyższy poziom energii, gwarantujący skuteczny rozruch nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Jak dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem firmy Bat Profi, która jest doświadczonym dystrybutorem wysokiej jakości akumulatorów:

Duże znaczenie przy wyborze akumulatora motocyklowego ma bezobsługowość, odporność na wstrząsy i wibracje, długa żywotność i niezawodność. Jeżeli zależy Ci na przewozie akumulatora w dowolnej pozycji, musisz przy zakupie zwrócić uwagę na jego dobrą szczelność i właściwości elektrolitu.

Jeżeli nadal nie jesteś przekonany, jaki akumulator będzie odpowiedni dla Twojego motocykla, skorzystaj z fachowego doradztwa w sklepie, lub po prostu wybierz akumulator zalecany przez producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj