Jeszcze do niedawna autorzy randkowych poradników sugerowali, że seks wcześniej niż na trzeciej randce jest absolutnie niedopuszczalny. Nietrzymanie się tej reguły miało sprawić, że kobieta wydawała się zbyt „łatwa”. Dla mężczyzn sytuacja była bardziej łaskawa – osobnik decydujący się na zbliżenie zbyt wcześnie uznawany był co najwyżej za nastawionego wyłącznie na uciechy cielesne i nietraktującego partnerki serio. Na szczęście dzisiaj poglądy te ulegają stopniowej zmianie. A zatem: na której randce iść do łóżka z mężczyzną?

  1. Na pierwszej randce czy na czwartej – kiedy jest zbyt wcześnie?
  2. Szybkie podejmowanie współżycia
  3. Opóźnianie współżycia

Oczywiście, nadal nie brakuje osób bardziej konserwatywnych w swoich poglądach. Należy podkreślić, że to, co powinnaś robić na każdej z randek powinno być podyktowane wyłącznie podejściem i preferencjami obojga partnerów.

Na pierwszej randce czy na czwartej – kiedy jest zbyt wcześnie?

Zacznijmy od tego, że obiektywnie nie istnieje coś takiego jak zbyt wczesne pójście do łóżka. Jeśli obie osoby są świadome i chcą zdecydować się na seks na pierwszym spotkaniu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka dodatkowych aspektów, w tym kwestie uczuciowe.

Przeważnie odczekanie na właściwy moment pozwala zbudować emocjonalną więź między partnerami, dlatego jeśli nie traktujesz seksu czysto fizjologicznie, zastanów się nad przesunięciem zbliżenia na jedno z późniejszych spotkań. Nie ma natomiast żadnych badań, które wskazywałyby, że akurat trzecia randka to moment, w którym taka więź już istnieje. Jesteśmy przecież różni i w różnym stopniu angażujemy się.

Na pierwszej czy drugiej randce lepiej też zrezygnować z pomysłów takich jak akcesoria BDSM czy sztuczne penisy. Na eksperymenty przyjdzie czas.

Szybkie podejmowanie współżycia

Czasami już na pierwszym spotkaniu wiadomo, że między randkującymi jest chemia. Pójście do łóżka na pierwszej randce staje się wówczas czymś naturalnym. Zdarza się jednak tak, że jeśli jedna ze stron szczególnie naciska na zbliżenie, oznacza to, że preferuje znajomość o charakterze czysto erotycznym. Może to być zachowanie zarówno mężczyzny, jak i kobiety.

Opóźnianie współżycia

Z drugiej strony powód do niepokoju może stanowić również niekończące się opóźnianie współżycia. Czasem sytuacja motywowana jest religijnie, ale bywa również, że wynika z ukrytych obaw jednej ze stron. Ktoś może obawiać się wykorzystania, ktoś inny ciąży… Warto rozmawiać na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj