Zima w tym roku jest dla nas wyjątkowo łaskawa. Mamy już początek marca, a za nami ani jednego naprawdę mroźnego dnia. Spadki temperatury poniżej zera jeśli się zdarzają to tylko w nocy i to niewielkie. Prognozy pogody, nawet te długoterminowe póki co nie zostawiają złudzeń – prawdziwej zimy nie było widać na horyzoncie.

Część osób wcale nie jest zadowolona z takiego stanu rzeczy. Zwłaszcza dzieciaki i miłośnicy zimowych sportów. Ale inni wcale nie narzekają, wyczuwając w powietrzu pierwsze oznaki wiosny.

Zwłaszcza inwestorzy i ekipy budowlane zacierają ręce z zadowolenia, bo sezon właściwie się nie skończył. Pogoda jest taka, że umożliwia swobodne prowadzenie prac również na zewnątrz. To rzadko spotykana sytuacja o tej porze roku. Z drugiej strony to wybawienie dla osób, którym zależy na czasie i które nie chcą czekać do wiosny z pracami na budowie.

Aktualna pogoda sprawiła, że w wielu miejscach widać pracujące ekipy. Przy takiej pogodzie można swobodnie robić większość prac na zewnątrz, łącznie z układaniem dachówki.

Dachówka to akurat taki element, do układania którego musi być odpowiednia temperatura i warunki. Nie ma mowy, żeby dachówkę układać przy opadach deszczu, śniegu czy nawet lekko ujemnej temperaturze. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo osób pracujących przy tego typu pracach, ale także ze względu na jakość wykonania pracy.

Wielu inwestorom zależy na tym, żeby zadaszyć inwestycję przed zimą, po to żeby przez te 3-4 miesiące inwestycja mogła trochę postać, pooddychać. Nawet jeśli komuś się to nie udało, to teraz spokojnie może dokończyć inwestycje, a potem kontynuować prace wykończeniowe w środku.

Dachówka, ceramiczna czy cementowa jest odporna na warunki atmosferyczne. Dlatego nie musisz się obawiać, że jej układanie nawet przy niższej temperaturze jej zaszkodzi. Ważny jest też odpowiedni poziom wilgotności powietrza. To już wykonawca – fachowiec musi zdecydować czy są to dobre warunki żeby ułożyć dachówkę czy nie.

Warto pamiętać o tym, by rodzaj dachówki wybrać odpowiednio wcześniej. Wybór jest naprawdę różnorodny, nie tylko jeśli chodzi o materiał ale i kolorystykę czy wzór. Dachówki są naprawdę różne i inwestorzy mają dziś nie lada zagwostkę jeśli chodzi o to co wybrać. Dlatego warto wcześniej zrobić rozeznanie sprawdzając na serwisie Fachowy Dekarz, żeby być gotowym i wybrać to co najlepiej będzie pasować do inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj