Wbrew powszechnej opinii kredyty samochodowe też idealnie nadają się do zakupu auta używanego. Faktycznie jeszcze kilka lat temu banki miały ustalone konkretne zasady, na jakich przyjmowało wnioski o kredyt samochodowy. Trudno było otrzymać go na samochód z dużym przebiegiem czy starszej daty. Obecnie możliwe jest wzięcie kredytu na auto, jakie nam się podoba, nawet jeśli jest trochę starsze. Oczywiście w ramach kredytu samochodowego można też kupić nowy samochód, prosto z salonu.

Samochód za gotówkę

Kredyty samochodowe to nie jedyne, za które można kupić nowe auto. Sporo osób w obawie, że samochód, który chcą kupić, zostanie przez bank odrzucony w ramach kredytu samochodowego, wybiera inną opcję. W tym wypadku jest to kredyt gotówkowy, który można wziąć na dowolny cel. Procedura wnioskowania o taki kredyt jest bardzo prosta. Wystarczy złożyć wniosek przez internet, a jeśli kwota jest relatywnie niska, można dostać w ten sam sposób odpowiedź i wypłatę kredytu na konto bankowe.

Jednakże bardzo powszechna jest po prostu wizyta w banku, aby samodzielnie złożyć wniosek o kredyt. Ze sobą trzeba zabrać ważny dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach z miejsca pracy. Akceptowane są też inne formy zarobkowania czy też dochody z tytułu emerytury i renty, ale w każdym wypadku należy mieć ich potwierdzenie, które nie będzie starsze niż 30 dni. W bankowym okienku wystarczy podać jaką kwotę byśmy chcieli pożyczyć oraz na określony cel. Oczywiście w kredycie gotówkowym cel jest dowolny, jednak zawsze należy go we wniosku podać.

Po sprawdzeniu podstawowych danych, w tym zdolności kredytowej i historii kredytowej, otrzymamy odpowiedź, czy kredyt zostanie udzielony, czy też nie.

Czym się różni kredyt samochodowy?

Kredyty samochodowe od kredytów gotówkowych różnią się celem. Jest to rodzaj kredytu celowego, który trzeba przeznaczyć, jak nazwa wskazuje, na zakup pojazdu. W ramach kredytu samochodowego można kupić nie tylko auto osobowe, ale też możliwe jest zakupienie motocykla, przyczepy samochodowej, kampera, przyczepy kempingowej, skutera czy nawet motorówki. Mówiąc w skrócie, można kupić pojazdy motorowe.

Co do zasady kredyty samochodowe powinny mieć lepsze warunki niż kredyty gotówkowe. Jednak warto dokładnie przyjrzeć się obu ofertom. Nie raz zdarza się, że bank oferuje takie samo oprocentowanie czy wysokość prowizji w obu tych kredytach. Wtedy z pomocą przychodzi porównanie przez wysokość RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest jedynym wskaźnikiem, który pokazuje wszystkie, ale podstawowe koszty kredytu w ujęciu procentowym. Nie raz dopiero porównując RRSO widać, który kredyt jest tańszy. W tym wypadku tańszy jest ten, który ma niższą wartość RRSO.

Przy kredycie samochodowym dobrze jest już mieć wybrane auto, które chcemy kupić. Można porozumieć się z salonem samochodowym, a nawet w nim dopełnić formalności kredytowych. Nawet kupując auto z drugiej ręki, można zawrzeć umowę przedwstępną, a później pójść do banku po kredyt, za który kupimy wybrany przez siebie pojazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj