Decydując się na zakup domu z rynku pierwotnego, można wybrać nieruchomość w stanie deweloperskim lub wykończenie pod klucz. Oba rozwiązania mają oczywiście zarówno zalety, jak i wady, które należy poznać przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Najszybciej i najwygodniej będzie nabyć dom gotowy do zamieszkania, bez konieczności przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych remontów. W poszukiwaniu energooszczędnego, ekologicznego i nowoczesnego budynku warto zainteresować się domami prefabrykowanymi. Powstają one w fabrykach i są montowane na placu budowy o dowolnej porze roku.

Sprawdzony sposób na szybką budowę domu

Jeśli ktoś jest niecierpliwy i chce jak najszybciej zamieszkać we własnym domu, to powinien zdecydować się na budynek prefabrykowany wykończony pod klucz. Po załatwieniu formalności i odebraniu kluczy można już wprowadzić się do swojego nowego lokum. Oczywiście pozostaje jeszcze wyposażenie go w meble i zaaranżowanie zgodnie z osobistymi preferencjami. Budowa tradycyjnego domu murowanego jest procesem czasochłonnym, żmudnym i kosztownym. Na szczęście są jeszcze inne możliwości, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Mowa jest tutaj o domach prefabrykowanych, które powstają w zaledwie parę miesięcy. Składają się one z elementów produkowanych na wymiar w fabrykach, które potem składa się bezpośrednio na placu budowy. Co więcej, taki dom modułowy może powstać w dowolnym momencie, warunki pogodowe nie mają większego znaczenia. Szkielet konstrukcji może być stalowy lub drewniany. Obudowuje się ją ścianami wykonanymi z prefabrykatów, następnie montuje niezbędne instalacje, okna i drzwi. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania domu prefabrykowanego pod klucz. Inwestor musi zająć się tylko kwestią formalną, wyborem projektu domu i przygotowaniem fundamentów. Montaż takiego domu wykona doświadczona ekipa, która zadba o to, aby nie pojawiły się żadne nieszczelności, mostki termiczne ani inne błędy.

Co przemawia za wyborem domu prefabrykowanego?

W przypadku domów prefabrykowanych można mówić o bardzo szybkim czasie realizacji inwestycji postawienie ich zajmuje zwykle zaledwie kilkanaście tygodni. Większość prac odbywa się w fabryce, a na plac budowy przyjeżdżają już gotowe elementy, które wystarczy zamontować i rozprowadzić instalacje. Prace na działce najczęściej nie trwają dłużej niż kilka dni. Inwestor nie musi czuwać nad pracami budowlanymi, zatrudniać kierownika budowy ani wykonawców, kupować materiałów ani narzędzi. Profesjonalna ekipa wszystkim się zajmie. Domy prefabrykowane są energooszczędne, łatwo je rozbudować w przyszłości. Budynek jest objęty gwarancją, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek zostaną one niezwłocznie naprawione na koszt wykonawcy. Budową domu prefabrykowanego zajmują się wyłącznie doświadczeni, wyspecjalizowani fachowcy używający nowoczesnej technologii. Wszystkie prace są czyste, nie trzeba martwić się sprzątaniem ani kradzieżą sprzętu czy materiałów budowlanych.

Dlaczego warto zdecydować się na dom prefabrykowany pod klucz?

Dom wykończony pod klucz ma wiele zalet, a jedną z najważniejszych jest możliwość szybkiego wprowadzenia się do swoich wymarzonych czterech kątów. Wystarczy tak naprawdę zająć się formalnościami, a potem można już odebrać klucze i zamieszkać w nowym domu. Na inwestora będą już czekać urządzone pomieszczenia, kuchnia i łazienka wraz z armaturą. Wykończone będą zarówno podłogi, jak i ściany, wystarczy przejść do zaaranżowania wnętrza zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami i potrzebami. Wszystkie niezbędne prace są już ukończone w mieszkaniu pod klucz. Pozostaje umeblowanie pomieszczeń i udekorowanie ich. Nie trzeba zawracać sobie głowy kosztownymi remontami, wydatkami na fachowców. Oczywiście jeśli ktoś chce stworzyć wnętrza w pełni zgodne ze swoją autorską wizją, to dom wykończony pod klucz nie będzie dla niego korzystnym rozwiązaniem. Mieszkanie w stanie deweloperskim jest tańszym rozwiązaniem, ale jeśli ktoś nie ma ograniczonego budżetu i chce się jak najszybciej wprowadzić, to pełne wykończenie będzie dla niego najlepszą opcją.

Dom prefabrykowany pod klucz to sposób na przyspieszenie realizacji inwestycji w porównaniu z załatwianiem wszystkiego we własnym zakresie. Szczegóły można ustalić z jedną osobą odpowiedzialną za nadzorowanie prac wynajmowanych przez nią ekip. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest łatwiejsze oszacowanie budżetu, zmniejszenie ryzyka pojawienia się nieplanowanych wydatków. Wykończeniem całego domu zajmują się doświadczeni fachowcy, którzy ponoszą odpowiedzialność za swoją pracę i udzielają gwarancji na wszystkie zastosowane produkty. Dom pod klucz to ogromna wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. Nie trzeba szukać i zatrudniać specjalistów typu stolarz, malarz, tynkarz, hydraulik, elektryk. Korzystając z kompleksowej usługi świadczonej przez firmę specjalizującą się w budowie i wykończeniu domów pod klucz, można liczyć na atrakcyjne rabaty na zakupie materiałów budowlanych. Po fachowcach nie trzeba niczego poprawiać ani sprzątać po remoncie. Co więcej, można wybrać preferowany stan wykończenia, dopasowując go do potrzeb domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj