Robienie zakupów w duchu zero waste jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy zadbać o odpowiednie pakowanie kupionych artykułów. Najczęściej służą do tego jednorazowe torebki foliowe, które mają negatywny wpływ na środowisko. Z tego powodu warto z nich zrezygnować i zastąpić je bezpiecznymi dla natury produktami. W poniższym artykule przedstawiamy propozycje ekologicznych worków i toreb. Pakowanie do nich zakupów jest zgodne z zasadami zero waste.

Torebki foliowe stanowią duże zagrożenie dla środowiska naturalnego, ponieważ długo się rozkładają. Wykorzystywanie ich sporej ilości przez wiele osób sprawia, że natura staje się coraz bardziej zanieczyszczona. Są one łatwo dostępne, co powoduje, że ludzie robiący zakupy nadal z nich korzystają. Najczęściej pakowane są do nich warzywa i owoce, ale niekiedy również całe zakupy. Jeśli chcesz żyć zgodnie z zasadami zero waste, całkowicie zrezygnuj z używania foliowych reklamówek. Dostępne są różne alternatywy, dzięki którym nie musisz zanieczyszczać środowiska. Jeżeli jest to możliwe, możesz całkowicie zrezygnować z pakowania niektórych produktów i wkładać je luźno do dużej torby.

W co pakować zakupy?

Przekonanie wszystkich osób do zrezygnowania z foliowych reklamówek wydaje się niemożliwe. Te produkty są dostępne w wielu sklepach, dlatego ludzie tak chętnie z nich korzystają. Często zapominają zabrać na zakupy własne torby, przez co muszą korzystać z tych dostępnych w markecie. Nie jest to dobre dla środowiska, a tym samym dla ludzi, dlatego postaraj się zabierać na zakupy własną torbę bawełnianą. Pracownik ekologicznego sklepu internetowego Ekoloco mówi: Najlepiej wyposażyć się w kilka torebek o sporych rozmiarach, do których będziesz mógł pakować zakupione produkty. Noś taką torebkę zawsze przy sobie np. w samochodzie, dzięki temu ograniczysz używanie foliowych reklamówek dostępnych w sklepach.

Bawełniane torby są bardzo przydatne – ich najważniejszą zaletą jest wytrzymałość. Spokojnie możesz zapakować do nich całe swoje zakupy bez obawy, że ulegną uszkodzeniu. Poza tym są pojemne, co sprawia, że możliwe jest schowanie do nich wielu produktów. Ponadto takie torby są wielokrotnego użytku, w związku z czym stanowią dużą oszczędność pieniędzy. Możesz ich używać nawet przez wiele lat, a gdy się pobrudzą – spokojnie je wypierzesz.

Bawełniane torby świetnie sprawdzają się do spakowania dużych zakupów. Natomiast na małe produkty polecamy niewielkich rozmiarów worki. Możesz w nich przechowywać owoce czy warzywa zgodnie z zasadami zero waste. Na uwagę zasługują również lniane woreczki na chleb, które mają właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne. Nie musisz się obawiać, że chleb czy inne produkty będą w nich wysychały, ponieważ woreczki spowalniają proces wysychania oraz tworzenia się pleśni dzięki temu, że wchłaniają wodę. Stanowią doskonały wybór do przechowywania pieczywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj