Nawierzchnia na balkonie nie wygląda już zbyt ładnie? W takim przypadku wcale nie trzeba kłaść na niej płytek ceramicznych, by wyglądała atrakcyjnie. Teraz inwestorzy mają także do dyspozycji alternatywą propozycję – żywice poliuretanowe.

Starsze balkony na domach jednorodzinnych oraz na mieszkaniach często nie wyglądają już zbyt ładnie. Nawierzchnie takich balkonów najczęściej wykonywano z płyt betonowych, które nie były już niczym dodatkowo wykańczane. W rezultacie, nie wyglądały atrakcyjnie już od samego początku. Aby nadać im atrakcyjny wygląd, nie trzeba jednak decydować się na drogie kafelkowanie. Jest tańsza i łatwiejsza opcja – to żywica na balkonhttps://durodach.pl/zywica-balkon-taras-sprytna-alternatywa-plytek/ która obecnie cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Co warto o niej wiedzieć?

Żywice na balkon – co to jest?

Żywice epoksydowe poliuretanowe to specjalny rodzaj tworzyw sztucznych, które posiadają gęstą strukturę. Są one w stanie tworzyć grube, elastyczne powłoki, które odporne są na liczne czynniki zewnętrzne, w tym na intensywne użytkowanie oraz na niesprzyjające warunki pogodowe. Takie żywice są obecnie używane w budownictwie na wiele sposobów, w tym między innymi jako środek uszczelniający, jako pokrycie dachu płaskiego. Także popularna jest żywica na balkon. Takie preparaty stosuje się bezpośrednio na odpowiednio oczyszczoną nawierzchnię, w tym także na beton. Żywice poliuretanowe pozwalają na tworzenie estetycznych nawierzchni. Do dyspozycji jest szeroka gama kolorów oraz dodatków dekoracyjnych, na przykład specjalnych posypek imitujących lastriko i piasków kwarcowych. Poza estetyką takie nawierzchnie mają jednak sporo innych zalet.

Dodatkowe atuty żywic poliuretanowych na balkon

  • hydroizolacja balkonu – zabezpieczenie przed wilgocią
  • wysoka wytrzymałość – powłoka może wytrzymać na lata
  • odporność na warunki atmosferyczne – także na mrozy, śnieg, promieniowanie UV
  • łatwa aplikacja – można wykonać ją samodzielnie lub zlecić odpowiednim firmom
  • brak spoin – dla lepszej hydroizolacji oraz łatwego utrzymania w czystości
  • proste mycie – można stosować popularne środki czystości

Z ofertami producentów i firm wykonujących usługi z użyciem żywic można zapoznać się przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj