Nawet biżuteria najwyższej jakości z czasem może ulec negatywnemu wpływowi czynników zewnętrznych, takich jak kontakt z powietrzem czy środkami chemicznymi. Z tego powodu tak ważne jest regularne czyszczenie pierścionków z diamentami za pomocą określonych preparatów. W jaki sposób pozbyć się nalotu gromadzącego się na powierzchni złota, platyny i drogocennych kamieni?

Profesjonalne czyszczenie

Najskuteczniejszym sposobem na poradzenie sobie z osadem gromadzącym się na kamieniach i metalu jest zlecenie czyszczenia w salonie jubilerskim. Specjaliści pracujący w takich miejscach dysponują profesjonalnymi środkami, które pozwalają na usuwanie zabrudzeń w bardzo szybki sposób, nie niszcząc delikatnej biżuterii.

Takie czyszczenie pierścionków z diamentami warto zlecić wtedy, gdy stracą one swój początkowy blask. Jeśli dbasz o biżuterię na co dzień, czasami może okazać się, że częste usuwanie zabrudzeń nie jest konieczne. Zwykle jednak kontakt kruszców ze skórą oraz czynnikami zewnętrznymi sprawia, że osoby noszące pierścionki na co dzień powinny regularnie korzystać z takiej usługi.

Czyszczenie pierścionków z diamentem w domu

O pierścionki z diamentami należy dbać również w domu. Niewskazane jest samodzielne czyszczenie drogocennych kamieni za pomocą środków chemicznych i polerujących. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie ze specjalnych chusteczek bezpyłowych.

W przypadku pierścionków ze złota lub platyny nie należy stosować żadnych środków zawierających chlor lub aceton, co mogłoby przyczynić się do odbarwienia biżuterii. Na rynku znaleźć można delikatne środki stworzone z myślą o pielęgnacji cennych kruszców i kamieni w domu, ale warto pamiętać, że ich użycie nie jest tak skuteczne, jak usługa czyszczenia w salonie jubilerskim.

Czyszczenie pierścionków u jubilera to nie wszystko. Konieczne jest bowiem odpowiednie obchodzenie się z biżuterią na co dzień. Warto wyrobić sobie nawyk zdejmowania ozdób podczas sprzątania oraz ich przechowywania w specjalnych woreczkach – tłumaczy specjalista ze sklepu z biżuterią Fugart.

Jeśli nie dysponujesz środkami do czyszczenia pierścionków z diamentami, możesz postawić na delikatną szczoteczkę i płyn do mycia naczyń. Pozwala on na skuteczne pozbycie się zabrudzeń od spodu kamienia. Zabieg ten przyniesie tak widocznych rezultatów jak profesjonalne preparaty, jednak pozwoli na usunięcie powierzchownych zanieczyszczeń, takich jak martwy naskórek czy kurz gromadzący się w załamaniach biżuterii.

Odpowiednia pielęgnacja pierścionków z brylantami pozwala na zachowanie ich świetnego wyglądu przez długie lata. Takie kamienie są bardzo odporne na uszkodzenia, ale z czasem tracą blask, który może przywrócić jedynie profesjonalne czyszczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj