Formalnościom stało się zadość! Remigiusz Mróz po 6 latach nominacji do najbardziej popularnego bestsellera Empiku w końcu zdobył nagrodę główną i stał się oficjalnym królem polskiego kryminału. To zasłużone wyróżnienie, ponieważ wszystkie książki pisarza zawsze utrzymują się na topie, a każda nowa pozycja jest z niecierpliwością wyczekiwana przez fanów. Czym zaskakuje Remigiusz Mróz w swojej twórczości, że jest tak popularny?

Remigiusz Mróz – najpłodniejszy i najpoczytniejszy pisarz w Polsce

Bez wątpienia numerem jeden jest seria z prawniczką Joanną Chyłką, która liczy obecnie szesnaście tomów. Nie ma w Polsce popularniejszego cyklu o adwokatce, która ma tak wyrazistą osobowość. Najbardziej znana bohaterka w twórczości Mroza to mistrzyni ciętej riposty, wielbicielka mocnej kawy, szybkich aut i ciężkiej muzyki. Kobieta opryskliwa i mało tolerancyjna, ale jakże charyzmatyczna! Niepokorna i ekscentryczna pani mecenas nie ma wielu przyjaciół, a jej relacje z mężczyznami do standardowych nie należą. Jej podopiecznym jest Kordian „Zordon” Oryński – zupełne przeciwieństwo kobiety, dlatego Mróz mistrzowsko w tej serii zbudował kontrast charakterów, a współpraca obojga bohaterów gwarantuje czytelnikowi pokaźną dawkę emocji. Pisarz, mimo że ma dopiero 36 lat, napisał już ponad 40 książek!

Książka „Kabalista” – najnowsza powieść Remigiusza Mroza

Poza serią z Joanną Chyłką dużą popularnością cieszy się ostania saga pisarza, która prezentuje sylwetkę Gerarda Edlinga, głównego bohatera thrillerów „Behawiorysta”, „Iluzjonista” i „Ekstremista”. Mężczyzna specjalizuje się w komunikacji niewerbalnej i dawniej pracował jako prokurator, ale po pewnym incydencie został dyscyplinarnie zwolniony ze służby. Najnowszą pozycją, zamykającą obecnie ten cykl, jest wydany niedawno „Kabalista” https://matfel.pl/product-pol-1482255-Kabalista-Remigiusz-Mroz.html, czyli książka, w której pisarz bierze na tapet jasnowidza, a w szczególności jego pracę podczas rozwiązywania najtrudniejszych zagadek kryminalnych. „Kabalista” Remigiusza Mroza jest efektem fascynacji pisarza tym tematem. W wywiadzie, jakiego udzielił telewizji TVN, Mróz wyznał, że był ciekaw, jak kabalista czyta ludzi i jak ze strzępków informacji potrafi nakreślić perfekcyjny, pełny obraz sprawcy.

Dlaczego książki Remigiusza Mroza są tak popularne?

To kryminały, które sprawiają, że czytelnik nie może oderwać się od książki. We wszystkich powieściach pisarza akcja goni akcję – autor lubi podsuwać tropy, podgrzewać emocje, zadawać pytania i emocjonalnie angażować osobę czytającą. Mróz jest mistrzem kreowania oryginalnych i psychologicznie złożonych osobowości bohaterów oraz porusza tematykę, którą żyje współczesne społeczeństwo w Polsce. Pisarz nie boi się poruszać tematów kontrowersyjnych i nawiązuje subtelnie do polityki, poprzez żarty w dialogach bohaterów. Okrasza je wyszukanym dowcipem i humorem, dlatego czytanie jego kryminałów wywołuje uśmiech. Postacie wykreowane przez Remigiusza Mroza są nieprzeciętnie inteligentne, a ich doświadczenia stopniowo budują napięcie. Zakończenia nigdy nie są przewidywalne i niemal zawsze wywracają wszystko do góry nogami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj