Na rynku urządzeń AGD pojawiają się wciąż coraz to nowsze modele, które przede wszystkim mają nam ułatwić codzienne prace w domu, przyspieszyć je, a także uczynić znacznie bezpieczniejszymi. Tak wygląda to również w przypadku odkurzaczy, które są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu, co sprawia, że poradzą sobie z nimi nawet osoby starsze i dzieci.

Odkurzacz tradycyjny a odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi

Choć tradycyjne odkurzacze wciąż są powszechnie używane, to przy wymianie tego przydatnego sprzętu sprzątającego warto rozważyć zakup nieco bardziej nowoczesnego modelu, jakim jest na przykład odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi. Każdy przekonał się nie raz na własnej skórze, że tradycyjny odkurzacz zasilany z gniazdka nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim zbyt krótki kabel wymaga posiadania gniazdek w wielu miejscach w domu, aby dotrzeć przede wszystkim tam, gdzie zbiera się kurz i pajęczyny. Odkurzacz bezprzewodowy w takim przypadku jest świetnym rozwiązaniem. Na pewno docenią to również osoby starsze, dla których ciągnięcie i przenoszenie z miejsca w miejsce starego odkurzacza nie jest ani łatwe, ani tym bardziej wygodne.

Wśród wad wymienianych w przypadku tego rodzaju nowoczesnego odkurzacza pojawia się zarzut, że akumulator, który zasila urządzenie, wystarcza na około godzinę sprzątania. Być może dla osób, które mają do ogarnięcia duże mieszkanie użytkowane przez całą rodziną, będzie to problemem, ale w przypadku starszych osób, zazwyczaj tego sprzątania jest znacznie mniej i akumulator zdecydowanie wystarczy na gruntowne porządki.

Lekki, poręczny i z workiem na śmieci

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi to sprzęt, który charakteryzuje się zdecydowanie mniejszymi gabarytami od odkurzaczy tradycyjnych. Jest znacznie mniejszy i bardziej poręczny. To zaleta, którą z pewnością docenią osoby starsze. Sprzątanie jest wygodniejsze, nie wymaga użycia dużo siły i z jego obsługą poradzą sobie nawet dzieci. Można dosłownie przechowywać go w zasięgu ręki i korzystać z niego w każdej chwili.

Dodatkową zaletą jest fakt, że prawie wszystkie odkurzacze bezprzewodowe Xiaomi wyposażone są w zbiornik na śmieci. Dzięki temu nie ma potrzeby dokupowania nowych worków i wymieniania ich, gdy się zapełnią. Wystarczy po prostu ze zbiornika usunąć zebrane w czasie odkurzania nieczystości. Jest to proste i na pewno sprawi mniej problemu osobom starszym niż ciągłe dokupowanie i wymienianie worków, o czym bardzo często można zapomnieć.

Idealny do pajęczyn i samochodu

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi polecany jest przede wszystkim do odkurzania trudno dostępnych miejsc. Lekki, pionowy i o konstrukcji z silnikiem przy rączce umożliwia odkurzenie takich miejsc jak sufity czy karnisze nad oknami bez użycia drabiny. Dzięki temu sprzątanie dla starszej osoby odbywa się znacznie bezpieczniej. Ułatwi on także posprzątanie samochodu, a dostępne w wyposażeniu specjalne nieduże elektroszczotki świetnie poradzą sobie z usunięciem sierści zwierzęcej z tapicerowanych mebli. Dzięki temu starsza osoba sprawnie poradzi sobie ze sprzątaniem przy użyciu tylko jednego sprzętu.

Sklep Xiaomi ma do zaoferowania bogaty asortyment różnego rodzaju odkurzaczy, a także wiele innych sprzętów do sprzątania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj