Elegancki wygląd jest wizytówką człowieka. Dotyczy to zarówno formalnych sytuacji, jak i tych o nieco mniej oficjalnym charakterze. Dlatego ważnym jest, by stylizacje były dobrze dobrane niezależnie od pory roku czy miejsca. Nie trzeba oczywiście wszędzie chodzić w ubraniach formalnych, wystarczy aby dobierać je adekwatnie do sytuacji. Jakich modowych błędów powinni unikać mężczyźni? Czy zawsze to, jak się ubrać jest oczywiste? Czy w lecie, czasie wolnym zasady harmonijnego ubioru nie obowiązują?

Dopasowanie męskiego ubioru do sytuacji

Nieodmiennie najważniejszą zasadą wybierania ubioru jest to, by pasował on do stylizacji. Jak jednak połączyć elementy w spójną całość w sytuacji gdy w ciągu dnia zaplanowanych jest kilka wydarzeń? Należy zastanowić się, w czasie, którego z nich wymagane jest najbardziej formalne ubranie. Łatwiej zdjąć krawat i podwinąć rękawy koszuli niż przebierać się kilka razy poza domem z szortów i wygodnych koszulek. W przypadku istotnych wydarzeń w życiu, mężczyźni mają ułatwioną sprawę, gdy chodzi o ubiór. Zazwyczaj wystarczy garnitur lub elegancka koszula i spodnie. Niezależnie od tego czy jest to ważna randka, egzamin czy też przyjęcie taka stylizacja będzie pasować. Większe problemy mają panowie z doborem ubrań w sytuacjach mniej formalnych. Często przechodzą ze skrajności w skrajność. Stylizacja z formalnej staje się plażowa. Zakładają szorty, sandały męskie, koszulki – podczas gdy nie wszędzie, nawet w okresie letnim, takie ubranie się sprawdzi. Aby uniknąć modowych wpadek warto posiadać w szafie kilka modowych zestawów, które ułatwią dobór ubrania do sytuacji. Dzięki nim, łatwo odnajdzie się elementy garderoby i nie popełni modowej wpadki.

Największe modowe błędy, których łatwo uniknąć

Wielu ludzi wyobrażając sobie modową wpadkę ma przed oczami sandały męskie oraz założone do nich długie, białe skarpety. Niestety to nie jedyne grzechy panów, gdy chodzi o umiejętność dopasowania ubrania. Nagminnie łączą oni paski z kratą i kolory, które źle ze sobą wyglądają. Dobry gust gdy chodzi o ubiór, to coś, co należy pielęgnować. Jeśli ma się problem z łączeniem ubrań, warto stworzyć kilka klasycznych stylizacji i na nich opierać swój codzienny ubiór. Największym grzechem modowym jest jednak skomponowanie stylizacji, która jest nieadekwatna do sytuacji. Nawet w okresie letnim, na urlopie, gdy planuje się zwiedzanie świątyń należy wybrać długie spodnie i schować sandały męskie do walizki.

Czy w czasie urlopu zasady dobierania stylizacji magicznie znikają?

Urlop w okresie letnim jest specyficznym czasem w roku. Wielu ludzi chce zupełnie zrezygnować z formalnych ubrań i oddać się błogiemu relaksowi. I o ile szorty czy brak koszulki nie zdziwi nikogo na plaży, o tyle lepiej w inne miejsca zdecydować się na inną stylizację. W przypadku zwiedzania muzeów czy innych atrakcji turystycznych oczywiście można ubrać szorty – szczególnie jeśli temperatura jest bardzo wysoka. Nie należy jednak zupełnie zrezygnować z zasad i paradować bez koszulki czy w samych kąpielówkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj