Jeśli od jakiegoś czasu fascynują Cię przestępstwa kryminalne i chcesz poznać najnowsze technologie wykorzystywane w kryminalistyce IT, koniecznie zapisz się na kurs z zakresu analizy i informatyki śledczej. Dowiesz się jak odpowiednio postępować w sytuacji, w której niezwykle istotne jest właściwe zabezpieczenie dowodów na mobilnych urządzeniach.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach z zakresu informatyki śledczej?

Warto wziąć udział w szkoleniu prowadzonym przez znanych i doświadczonych ekspertów z zakresu informatyki śledczej. Mają bogatą wiedzę, potwierdzoną licznymi certyfikatami i dyplomami. Informatyka śledcza jest niezwykle ciekawą i przydatną gałęzią dyscypliną. W ramach szkoleń uczestnicy poznają podstawowy proces analizy danych zebranych z urządzeń elektronicznych (w tym komputerów, tabletów i innych dowodów cyfrowych). Zapoznają się z odpowiednimi technikami i narzędziami wykorzystywanymi do zabezpieczania, obsługi i przechowywania cyfrowych i multimedialnych dowodów w miejscach zbrodni. Nauczą się przygotowywać odpowiednio raporty z przestępstw i dokumentacje cyfrowe z toczących się spraw administracyjnych, cywilnych i karnych.

Informatyka śledcza koncentruje się na właściwym zabezpieczaniu dowodów cyfrowych, analizie zebranych danych wraz z ich odzyskiwaniem i sporządzaniem ekspertyz. Dlatego na zajęciach uczestnicy nauczą się wydobywać i gromadzić dane na różnych urządzeniach elektronicznych. Szkolenia przygotowują do przeprowadzania cyfrowych badań kryminalistycznych komputerów, nośników wymiennych i innych urządzeń elektronicznych. Uczestnicy szkoleń będą wykorzystywać odpowiednie cyfrowe narzędzia i techniki kryminalistyczne do analizy dowodów cyfrowych na podstawie badania. Jednocześnie będą nowoczesne standardy branżowe i najlepsze praktyki.

Jakie są najważniejsze atuty szkoleń z zakresu informatyki śledczej?

W programie kładzie się bardzo duży nacisk na praktykę. Wiedza teoretyczna przekazywana jest za pomocą odpowiednich metod laboratoryjnych i case study (czyli analizy przypadków). Informatyka śledcza nazywana jest również sądową. Jest dziedziną informatyki i jedną z gałęzi nauk sądowych. Uczestnicy szkoleń zdobędą specjalistyczną wiedzę i cenne, praktyczne umiejętności z zakresu informatyki i pokrewnych dyscyplin.

Będą również przygotowywać ustnie i pisemne profesjonalne raporty z wynikami i wnioskami analizy sądowej, zgodnie z przepisami prawa administracyjnego, cywilnego i karnego. Po szkoleniach uczestnicy mogą gromadzić, przechowywać i zarządzać informacjami korporacyjnymi. Będą umieć odpowiednio i szybko reagować na incydenty korporacyjne i stosować właściwe metody gromadzenia danych elektronicznych, zgodne z prawem.

Dlaczego warto wybrać szkolenia w autoryzowanym centrum szkoleniowym DAGMA?

Przede wszystkim szkolenia z zakresu informatyki śledczej prowadzone są tutaj w formule BYOL. Dzięki temu każdy uczestnik po odbyciu szkolenia zabierze do domu cały zestaw wykonanych ćwiczeń i przydatnych materiałów.

Wszystkie zajęcia opierają się na praktyce. Uczestnicy szkoleń pracują na urządzeniach mobilnych, smartfonach i tabletach. Szkolenia prowadzone są w całej Polsce. Dagma posiada oddziały w różnych częściach Polski. Zapewnia komfortowe warunki pracy. Centrum szkoleniowe posiada wieloletnie doświadczenie i cieszy się wielkim zaufaniem wśród klientów. Posiada certyfikat ISO, który stanowi dowód wysokiej jakości prowadzonych szkoleń. Może przedstawić wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych i Bazy Usług Rozwojowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj