W obecnych czasach dysponujemy wieloma metodami, które pozwalają na poradzenie sobie z defektami urody. Niektóre z nich umożliwiają zmniejszenie widoczności zmarszczek. Z tego powodu cieszą się one ogromną popularnością wśród osób w każdym wieku. Korzystając z takich zabiegów, trzeba jednak zachować umiar. Jak kwestia ta wygląda w przypadku botoksu?

Dlaczego ludzie uzależniają się od botoksu?

Powszechnie panuje opinia, że botoks uzależnia. Sama toksyna botulinowa nie ma jednak takiego działania. Problem pojawia się w sytuacji, gdy dana osoba nie umie zachować umiaru w poprawianiu swojego wyglądu. Widzi ona, że udało jej się pozbyć najbardziej widocznych zmarszczek i posuwa się coraz dalej, korygując nawet niemal niezauważalne defekty urody. Wśród sporej grupy pacjentów istnieje przekonanie, że po ustąpieniu działania botoksu wszystkie zmarszczki uwidaczniają się jeszcze bardziej niż przed zabiegiem. Wymusza to konieczność regularnego wstrzykiwania toksyny botulinowej.

Kiedy powiedzieć „stop”?

Drobne i niezbyt częste poprawki wyglądu nie są niczym złym, ale nie można przekroczyć pewnej granicy. Problem pojawia się, kiedy wygląd danej osoby staje się karykaturalny, na co zwraca uwagę jej otoczenie. Na pewno nie umknęły Twojej uwadze zdjęcia celebrytów, którzy dawno przekroczyli granicę zdrowego rozsądku.

Specjaliści pracujący w wysokiej klasy gabinetach kosmetycznych, takich jak FaceMed w Warszawie, potrafią odmówić pacjentowi wykonania zabiegu, jeżeli widzą, kiedy została przekroczona granica. Wybierając odpowiednią klinikę, masz pewność, że usługa zostanie zrealizowana przez osoby z odpowiednią wiedzą i kwalifikacjami. Specjaliści powinni poinformować pacjenta o braku możliwości wykonania zabiegu, gdy efekty poprzedniej sesji są jeszcze widoczne.

Należy powiedzieć „stop”, kiedy zauważysz, że Twoja twarz traci wyraz i zaczyna przypominać maskę. Wówczas mięśnie stają się niemal nieruchome, tworząc nienaturalny efekt. Na szczęście skutki wstrzyknięcia toksyny botulinowej znikają po około kilku miesiącach. Wszystko da się więc naprawić. Gdy botoks przestanie działać, Twoja twarz wróci do punktu wyjścia. Kluczem do ładnego i zdrowego wyglądu jest bezpieczne i w pełni kontrolowane stosowanie botoksu. Nigdy nie należy wykonywać tego zabiegu na własną rękę, kupując toksynę botulinową z nieznanych źródeł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj