Przysłowiowa kawa w pracy to nie tylko wizja tego, jak wyobrażamy sobie czas wolny. To jeden ze stałych elementów życia zawodowego większości osób i nic w tym dziwnego, bowiem poza przyjemnym doznaniem, nawyk ten może nieść za sobą szereg korzyści. Dowiedz się, dlaczego warto pić kawę w pracy.

Poprawa nastroju i samopoczucia

Zacznijmy od tak prostej kwestii, jaką jest poprawa nastroju. Zawarta w kawie kofeina aktywizuje w organizmie serotoninę, dopaminę i noradrenalinę. Są to hormony szczęścia. Kawa jest w stanie poprawić Twój dzień i sprawić, by spóźnienie do pracy czy zepsucie się auta, nie było aż tak przytłaczające.

To nie tylko puste słowa — zostały nawet przeprowadzone badania nad związkiem picia kawy i zachorowalnością na depresję. Przeprowadził je w 2011 roku w Bostonie Michel Lucas wraz z zespołem. Okazało się, że osoby, które regularnie piją kawę, są mniej narażone na depresję od osób, które od niej stronią o około 15%. To naprawdę sporo.

Kawa po prostu pobudza

Kolejnym, dość prostym powodem, dla którego warto pić kawę w pracy — jest działanie pobudzające. Kofeina zmniejsza uczucie zmęczenia, które nierzadko towarzyszy w pracy. Co więcej, również opóźnia odczuwanie stresu, które może być spowodowane np. dużą ilością obowiązków czy stresującą rozmową.

Dzięki filiżance kawy praca będzie łatwiejsza i przyjemniejsza, a to z pewnością przełoży się na Twoją efektywność. Nie bez powodu tak wiele osób zaczyna każdy poranek właśnie od tego naparu.

Obniżenie stresu i poprawa krążenia krwi

Sam zapach kawy jest w stanie oddziaływać odprężająco. Regularne picie tego naparu przyczynia się do obniżenia stresu, który dla niejednej osoby stanowi w pracy spory problem. Może być spowodowany zbyt dużą ilością obowiązków, nieelastycznym czasem pracy, jak i presją czasu. Jeśli masz ciężki dzień, zrelaksuj się i wypij filiżankę pysznej kawy!

Kawa posiada również szereg innych właściwości, które mają ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia. To m.in. poprawa krążenia krwi, ochrona przed nowotworami, jak i przed chorobą Parkinsona. Zawarta w naparze kofeina przyspiesza także przemiany metaboliczne w organizmie, wspomagając tym samym proces odchudzania. Nic więc dziwnego w tym, że kawa stała się istotnym elementem diety osób chcących zrzucić zbędne kilogramy.

Poprawa koncentracji i pamięci

Koncentracja w pracy jest bardzo ważna. To proces, który pozwala w pełni skupić się na konkretnym zadaniu, które musisz wykonać. Kiedy jesteś skoncentrowany, nie tylko wykonujesz poszczególne czynności dokładniej, ale także i szybciej. Nie od dziś wiadomo, iż kofeina zawarta w kawie oddziałuje na centralny układ nerwowy człowieka. Zwiększa refleks, koncentrację, ale także pamięć, dzięki której nie zapomnisz o istotnych dla firmy sprawach.

Jak sam widzisz, zalet picia kawy w pracy jest naprawdę wiele i warto wprowadzić ten nawyk do swojej codzienności. Nie ważne, czy w firmie znajduje się ekspres kapsułkowy, czy może automatyczny. Ten rytuał może pozytywnie wpłynąć na szereg aspektów Twojego życia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj